Kubacki drugi w kwalifikacjach. Komplet Polaków w konkursie w Zakopanem

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieKubacki drugi w kwalifikacjach. Komplet Polaków w konkursie w Zakopanem

Dawid Kubacki podtrzymuje swoją dobrą dyspozycję i tym razem zajął drugie miejsce w piątkowych kwalifikacjach do konkursu Pucharu Świata w Zakopanem. Nasz najlepszy skoczek w tym sezonie przegrał tylko z Austriakiem Danielem Tschofenigiem. Ostatecznie w konkursie obejrzymy komplet Polaków. Awansowali jeszcze: Kamil Stoch, Aleksander Zniszczoł, Piotr Żyła, Paweł Wąsek i Jan Habdas. Konkurs zaplanowano na niedzielę. 

Równa forma Dawida Kubackiego w Zakopanem 

Piątek był pierwszym dniem zmagań skoczków w Zakopanem. Dawid Kubacki już na treningu udowodnił swoją dobrą formę. W kapitalnym stylu wygrał sesję treningową rozgrywaną przed kwalifikacjami. Tam wyprzedził kolejno Norwega Halvora Egnera Graneruda i Niemca Andreasa Wellingera. W kwalifikacjach Dawid Kubacki zajął drugie miejsce po skoku na odległość 128 metrów. Przegrał tylko z Austriakiem Danielem Tschofenigiem, który okazał się nieoczekiwanym zwycięzcą. Trzecie miejsce zajął Słoweniec Anze Lanisek. 

Komplet Polaków w konkursie

Do niedzielnego konkursu indywidualnego awansowali także pozostali Polacy, choć zajęli oni dalsze miejsca. Miłym zaskoczeniem może być dyspozycja Aleksandra Zniszczoła. Skoczył 132 metry i został sklasyfikowany na 16. miejscu. Oczko wyżej uplasował się doświadczony Kamil Stoch. W konkursie zobaczymy jeszcze: Piotra Żyłę (25.), Pawła Wąska (33.) i Jana Habdasa (35.). Rywalizację rozpocznie i zakończy na pozycji lidera Pucharu Świata Dawid Kubacki, który w generalce wyprzedza o 108 punktów Anze Laniska i o 134 punktów Halvora Egnera Graneruda. 

W sobotę konkurs drużynowym 

Zanim dojdzie do konkursu indywidualnego, to skoczkowie powalczą w sobotę w pierwszym w tym sezonie konkursie drużynowym. Jego początek zaplanowano na godzinę 16:00. W reprezentacji Polski obyło się bez większych zaskoczeń. Zgodnie z decyzją Thomas Thurnbichlera Polskę w Zakopanem reprezentować będą: Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Kamil Stoch i Dawid Kubacki. To czterej polscy skoczkowie, którzy są najwyżej sklasyfikowani w Pucharze Świata. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Magda Linette bez szans z Wang. Przegrany finał w Kantonie

Magda Linette w Kantonie awansowała do szóstego singlowego finału cyklu WTA Tour w swojej karierze. Niestety nie wykorzystała szansy na trzecie zwycięstwo. W wielkim...