STS KOD PROMOCYJNY

Kubacki drugi w kwalifikacjach w Oberstdorfie. Polski pojedynek w serii KO

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieKubacki drugi w kwalifikacjach w Oberstdorfie. Polski pojedynek w serii KO

Dawid Kubacki zajął drugie miejsce w kwalifikacjach do premierowego konkursu 71. Turnieju Czterech Skoczni, który odbędzie się w Oberstdorfie. Lider Pucharu Świata od początku skakania w Niemczech spisuje się świetnie i swoją dyspozycję potwierdził w kwalifikacjach, gdzie skoczył 132 metry. W serii KO w Oberstdorfie zobaczymy polski pojedynek Piotra Żyły i Stefana Huli. Ponadto w pierwszej serii konkursowej pojawią się jeszcze: Kamil Stoch, Paweł Wąsek i Jan Habdas. 

Dawid Kubacki najlepszy z Polaków w kwalifikacjach

Ponownie najlepszym z Polaków w kwalifikacjach był Dawid Kubacki. Skoczek liderujący w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata skoczył 132 metry i zajął drugie miejsce. Przegrał tylko ze świetnie dysponowanym Norwegiem Halvorem Egnerem Granerudem, który był zdecydowanie najlepszy. Z Polaków świetnie spisali się jeszcze Piotr Żyła i Kamil Stoch. Pierwszy z nich skoczył 129 metrów i zajął piąte miejsce, a drugi skoczył 127,5 metra i skończył pozycję niżej. 

Ponadto do konkursu głównego w Oberstdorfie awansowali jeszcze: Paweł Wąsek (22.), Jan Habdas (32.) i Stefan Hula (46.). W kwalifikacjach obyło się bez większych niespodzianek. Szczęśliwie do konkursu awansował Stefan Kraft, który zepsuł swój skok i zajął dopiero 44. miejsce. 

Z kim będą rywalizowali Polacy?

Już tradycyjnie w pierwszych seriach konkursowych Turnieju Czterech Skoczni oglądamy rywalizację w systemie KO. Skoczkowie skaczą w 25. parach, a najlepszy z każdej z nich awansuje do drugiej rundy. Do tego dochodzi jeszcze pięciu najlepszych skoczków spośród przegranych. W konkursie obejrzymy jeden polski pojedynek. W 21. parze rywalizować będą ze sobą Stefan Hula i Piotr Żyła. Ten drugi jest zdecydowanym faworytem. Większych problemów z awansem nie powinni mieć Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Pierwszy będzie skakał w parze z Bułgarem Władimirem Zografskim, a drugi z Amerykaninem Erikiem Belshawem. Dużo większe wyzwanie czeka dwóch pozostałych Polaków, którzy będą rywalizowali z Norwegami. Jan Habdas w parze zmierzy się z Kristofferem Eriksenem Sundalem, a Paweł Wąsek z Mariusem Lindvikiem. 

Konkurs w Oberstdorfie rozpocznie się w czwartek 29 grudnia o godzinie 16:30. Poprzedzi go seria próbna. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...