STS KOD PROMOCYJNY

Kubacki najlepszy z Polaków. Ostatni konkurs Pucharu Świata padł łupem Lindvika, a Kryształową Kulę zdobył Kobayashi

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieKubacki najlepszy z Polaków. Ostatni konkurs Pucharu Świata padł łupem Lindvika, a...

Za nami ostatni akord Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2021/22. W ostatnim konkursie w Planicy najlepiej z Polaków zaprezentował się Dawid Kubacki, który skończył na 9. miejscu. Na półmetku na podium znajdował się Piotr Żyła, jednak słaby skok w drugiej serii zepchnął go poza pierwszą 10. Konkurs wygrał kapitalnie dysponowany Norweg Marius Lindvik. Zwycięstwo w Pucharze Świata i zdobycie Kryształowej Kuli potwierdził Japończyk Ryoyu Kobayashi. 

Na zakończenie sezonu skakali najlepsi z najlepszych

Już tradycyjnie w ostatnim konkursie sezonu Pucharu Świata udział wzięło tylko 30. najwyżej sklasyfikowanych skoczków narciarskich. Wśród nich było trzech Polaków. Najlepiej spisał się Dawid Kubacki, który skoczył kolejno 231 metrów i 235 metrów, co pozwoliło mu na zajęcie 9. miejsca. Na 12. pozycji konkurs skończył Piotr Żyła, który na półmetku był 3. Ostatecznie jego loty na odległość 237,5 metra oraz 221,5 metra uplasowały go tuż za 10. Najsłabiej poszło Kamilowi Stochowi, który ostatni konkurs w Planicy zakończył na 14. miejscu. Utytułowany Polak skoczył 225 metrów i 231,5 metra. 

Zwycięstwo Mariusa Lindvika

Zawody zamykające sezon Pucharu Świata wygrał Norweg Marius Lindvik, dzięki kapitalnym skokom na odległość 241,5 metra oraz 245,5 metra. Zwycięstwo i słabsze miejsce jego rodaka Halvora Egnera Graneruda sprawiły, że Lindvik rzutem na taśmę wskoczył na 3. miejsce w klasyfikacji generalnej. W zawodach w Planicy drugie miejsce zajął Japończyk Yukiya Sato, a trzecie miejsce doświadczony Peter Prevc ze Słowenii. 

Kryształowa Kula dla Kobayashiego

Klasyfikację generalną Pucharu Świata wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi, który o ponad 100 punktów wyprzedził Niemca Karla Geigera. Na trzecim miejscu podium znalazł się Marius Lindvik. Najlepszy z Polaków był Piotr Żyła, który skończył na 14. miejscu. Dalsze miejsca zajęli: Kamil Stoch (19.), Dawid Kubacki (27.), Paweł Wąsek (43.), Jakub Wolny (47.), Andrzej Stękała (60.), Aleksander Zniszczoł (66.) i Stefan Hula (74.). W Pucharze Narodów przewagę obronili Austriacy, którzy w klasyfikacji wyprzedzili Słoweńców i Niemców. Polacy zajęli 6. miejsce. 

Ziga Jelar najlepszy w lotach

Małą Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji lotów narciarskich zdobył Ziga Jelar ze Słowenii. Za nim uplasował się jego rodak Timi Zajc, a trzecie miejsce zajął Austriak Stefan Kraft. Najlepszy z Polaków Piotr Żyła uplasował się na 6. miejscu. Miejsca pozostałych Polaków to: 11. Dawid Kubacki, 13. Kamil Stoch, 27. Jakub Wolny, 29. Andrzej Stękała, 42. Aleksander Zniszczoł. 

Minimalne zwycięstwo Timiego Zajca w Planica 7

Ostatni weekend ze skokami to także turniej Planica 7. Tu z przewagą niespełna czterech punktów wygrał Timi Zajc. Na podium znaleźli się jeszcze Marius Lindvik i Peter Prevc. W turnieju najlepszym z Polaków był Kamil Stoch, który zajął 10. miejsce. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...