Kubacki trzeci w kwalifikacjach. Komplet Polaków w konkursie w Klingenthal

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieKubacki trzeci w kwalifikacjach. Komplet Polaków w konkursie w Klingenthal

Za nami ostatnie kwalifikacje Letniego Grand Prix w skokach narciarskich w tym sezonie. Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce i potwierdził swoje mistrzowskie aspiracje. Na szóstym miejscu sklasyfikowany został Kacper Juroszek, a tuż za pierwszą dziesiątką znalazł się Paweł Wąsek. Wszyscy Polacy w komplecie awansowali do konkursu indywidualnego, który zakończy cykl. Dopiero 32. miejsce w kwalifikacjach w Klingenthal zajął Austriak Manuel Fettner, czyli główny konkurent Kubackiego do wygrania w całym cyklu.

Dawid Kubacki broni pozycji lidera

W Klingenthal Dawid Kubacki broni 70. punktów przewagi w klasyfikacji generalnej cyklu Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Polak dość wyraźnie prowadzi na drugim w klasyfikacji Austriakiem Manuelem Fettnerem. Na najniższym stopniu podium znajduje się Kamil Stoch, a tuż za nim Paweł Wąsek. Ten ostatni ma jeszcze chrapkę na wskoczenie na podium.

Dalekie latanie i kolejny dobry wynik Dawida Kubackiego

Kwalifikacje potwierdziły mistrzowskie aspiracje Dawida Kubackiego. Skoczył 136 metrów i z notą 139 punktów zajął trzecie miejsce. Do zwycięzcy w Klingenthal Słoweńca Anze Laniska stracił zaledwie 2,3 punktu. Drugie miejsce niespodziewanie zajął Włoch Giovanii Bresadola. Na szóstym miejscu kwalifikacje ukończył Kacper Juroszek po skoku na odległość 137 metrów. Jedenaste miejsce w kwalifikacjach zajął Paweł Wąsek, który wylądował na 132. metrze

Na 15. miejscu zmagania ukończył Piotr Żyła po skoku na odległość 131. metrów. Dalsze miejsca zajęli: 21. Stefan Hula (131 m) oraz 26. Klemens Murańka (127 m). Co ciekawe, dopiero na 32. pozycji w kwalifikacjach znalazł się Manuel Fettner, czyli główny rywal Dawida Kubackiego w walce o Kryształową Kulę za Letnie Grand Prix.

Absencje Kamila Stocha i Jakuba Wolnego

Tuż przed zawodami okazało się, że udziału w nich nie wezmą Kamil Stoch i Jakub Wolny. Przyczyną ich absencji jest przeziębienie. W konsekwencji ten pierwszy praktycznie stracił szansę na utrzymanie trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix w skokach narciarskich.

Finałowy konkurs w niedzielę

Konkurs finałowy odbędzie się w niedzielę o 16:05. Dawid Kubacki stanie przed szansą na zdobycie czwartej Kryształowej Kuli za Letnie Grand Prix w skokach narciarskich. Jeżeli tak się stanie, to zostanie najbardziej utytułowanym zawodnikiem tego cyklu