STS KOD PROMOCYJNY

Polki z brązowym medalem mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimowePolki z brązowym medalem mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim

Polki w składzie: Andżelika Wójcik, Iga Wojtasik i Karolina Bosiek wywalczyły brązowy medal mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim w Calgary. Biało-czerwone kapitalnie zaprezentowały się w sprincie drużynowym. Na otwarcie mistrzostw w Kanadzie stanęły na najniższym stopniu podium. Szybsze od nich były tylko Kanadyjki i Amerykanki. To kolejny duży sukces polskich panczenów w tym sezonie. Liczymy na to, że to nie ostatni medal w Calgary. 

Świetna jazda i brązowy medal MŚ drużyny sprinterek

Tegoroczne mistrzostwa świata w łyżwiarstwie szybkim rozpoczęły się dla Polaków bardzo dobrze. Już pierwszego dnia zmagań wywalczyli medal. Jest on zasługą drużyny sprinterek w składzie: Andżelika Wójcik, Iga Wojtasik i Karolina Bosiek. Potwierdziły one świetną formę, którą pokazują od początku tego sezonu. Biało-czerwone startowały w trzeciej parze z Holenderkami. Stoczyły z nimi niesamowity bój. 


Czytaj więcej o łyżwiarstwie szybkim:


Polki rozpoczęły bardzo szybko i miały najlepszy czas pierwszego okrążenia w całej stawce. Na kolejnej rundzie nieco opadły sił, jednak wciąż jechały w dobrym tempie. Zaczęły tracić do Amerykanek i Kanadyjek, jednak walczyły z Holenderkami o miejsce na najniższym stopniu podium. Na ostatniej rundzie jechała Karolina Bosiek. Odrobiła 0,3 sekundy straty do Antoinette de Jong i to Polki zajęły trzecie miejsce na mistrzostwach świata. Brązowy medal naszej drużyny to spory sukces. Mistrzyniami świata zostały Kanadyjki, a drugie miejsce zajęły Amerykanki. 

Jak poszło pozostałym Polakom?

Blisko medalu była męska drużyna sprinterów. Ostatecznie finiszowali oni na piątym miejscu ze stratą 0,06 sekundy do brązu. W drużynie wystartowali: Marek Kania, Piotr Michalski i Damian Żurek. Po złoto sięgnęli Kanadyjczycy. Podium uzupełnili Holendrzy i Norwegowie. Ostatnim polskim akcentem pierwszego dnia zmagań był start Magdaleny Czyszczoń na dystansie 3000 metrów. Polka finiszowała na 19. miejscu. Mistrzynią świata w tej konkurencji została Holenderka Irene Schouten. Zawody w Calgary potrwają do 18 lutego. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...