W Wiśle rusza Puchar Świata w skokach narciarskich. Znamy skład Polaków!

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieW Wiśle rusza Puchar Świata w skokach narciarskich. Znamy skład Polaków!

Już w najbliższy weekend w Wiśle rozpocznie się kolejny sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na otwarcie będziemy oglądali 13. reprezentantów Polski. Trener Thomas Thurnbichler powołał na zawody w Wiśle całą czołówkę polskich skoków. W związku z tym na skoczni nie zabraknie m.in.: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Piotra Żyły. Łącznie w męskich zawodach udział weźmie 13. biało-czerwonych. Pierwsze skoki już w piątek 4 listopada. 

Kto wystartuje w Wiśle?

Kolejny raz skocznia w Wiśle-Malince im. Adama Małysza będzie obiektem inauguracji Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zgodnie z przypuszczeniami trzon kadry będą stanowić skoczkowie z grupy A reprezentacji Polski, czyli: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny i Paweł Wąsek. Ponadto udział w zawodach weźmie kadra B, którą na co dzień prowadzi Maciej Maciusiak. W związku z tym w Wiśle-Malince obejrzymy: Kacpra Juroszka, Aleksandra Zniszczoła, Macieja Kota, Jana Habdasa, Andrzeja Stękałę i Tomasza Pilcha. Wybraną 13. uzupełniają Klemens Murańka i doświadczony Stefan Hula

Największe nadzieje wiążemy ze startami Dawida Kubackiego, który wygrał Letnie Grand Prix. Stawiany jest w gronie faworytów do walki o triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świat. Kurs w zakładach bukmacherskich na jego zwycięstwo to 6.75. Wyższe stawki obowiązują na pozostałych biało-czerwonych. Zwycięstwo Kamila Stocha w Pucharze Świata to kurs 30.00, a triumf Piotra Żyły to 50.00.

Skład Polek na inauguracyjne zawody 

Wspólnie z mężczyznami Puchar Świata zainauguruje kadra kobiet. Wśród szczęśliwych wybranych znalazły się: Kinga Rajda, Nicole Konderla i Sara Tajner. Ta ostatnia zadebiutuje w zawodach rangi Pucharu Świata. Młoda reprezentantka Polski zawdzięcza to dobrym skokom w Pucharze Kontynentalnym, gdzie w ubiegłym roku w grudniu punktowała m.in. w Notodden i Vikersund. 

Program skoków narciarskich w Wiśle

Skoczkowie pierwszy nas pojawią się na belce w piątek 4 listopada, gdy zostaną rozegrane kwalifikacje do konkursów indywidualnych mężczyzn i kobiet. Łącznie na pierwszy weekend zaplanowano po dwa konkursy indywidualne. 

04.11.2022 (piątek)

  • 14:00 kwalifikacje kobiet
  • 18:15 kwalifikacje mężczyzn

05.11.2022 (sobota)

  • 12:00 konkurs kobiet
  • 16:00 konkurs mężczyzn

06.11.2022 (niedziela)

  • 11:00 kwalifikacje kobiet
  • 12:00 konkurs kobiet
  • 14:30 kwalifikacje mężczyzn
  • 16:00 konkurs mężczyzn

Gdzie oglądać skoki narciarskie w Wiśle?

Transmisje zawodów Pucharu Świata rozgrywanych w Polsce dostępne są na kanałach Telewizji Polskiej, Eurosportu oraz w internetowej platformie Player. W przypadku zawodów rozgrywanych w innych krajach, prawa do transmisji mają TVN, Eurosport oraz platforma streamingowa Player. 

Kto faworytem do zdobycia Kryształowej Kuli w sezonie 22/23?

Obrońcą trofeum Kryształowej Kuli za wygranie w Pucharze Świata jest Japończyk Ryoyu Kobayashi. Jednocześnie bukmacherzy wskazują go jako głównego faworyta do wygrania klasyfikacji generalnej w sezonie 2022/23. Kurs na to w zakładach bukmacherskich STS wynosi 3.00. Kolejne miejsca w gronie faworytów zajmują: Norweg Marius Lindvik (4.50), Austriak Stefan Kraft (6.00), Polak Dawid Kubacki (6.75), Niemiec Karl Geiger (12.00) oraz Norweg Halvor Egner Granerud (12.00). 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Dlaczego Malwiny Smarzek nie ma w kadrze polskich siatkarek?

Bez dwóch zdań Malwina Smarzek-Godek to jedna z najlepszych polskich siatkarek ostatnich lat. Jeszcze kilka miesięcy temu trudno było wyobrazić sobie reprezentację Polski bez...

Męczarnie i szczęście z Argentyną. Jak będzie z Francją? Echa meczu reprezentacji Polski

Ponad 14 milionów widzów oglądało w telewizji mecz Polski z Argentyną. Spora część, tak jak drużyna, cieszyła się z awansu. Nie brakuje jednak takich,...