STS KOD PROMOCYJNY

W Wiśle rusza Puchar Świata w skokach narciarskich. Znamy skład Polaków!

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieW Wiśle rusza Puchar Świata w skokach narciarskich. Znamy skład Polaków!

Już w najbliższy weekend w Wiśle rozpocznie się kolejny sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na otwarcie będziemy oglądali 13. reprezentantów Polski. Trener Thomas Thurnbichler powołał na zawody w Wiśle całą czołówkę polskich skoków. W związku z tym na skoczni nie zabraknie m.in.: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Piotra Żyły. Łącznie w męskich zawodach udział weźmie 13. biało-czerwonych. Pierwsze skoki już w piątek 4 listopada. 

Kto wystartuje w Wiśle?

Kolejny raz skocznia w Wiśle-Malince im. Adama Małysza będzie obiektem inauguracji Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zgodnie z przypuszczeniami trzon kadry będą stanowić skoczkowie z grupy A reprezentacji Polski, czyli: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny i Paweł Wąsek. Ponadto udział w zawodach weźmie kadra B, którą na co dzień prowadzi Maciej Maciusiak. W związku z tym w Wiśle-Malince obejrzymy: Kacpra Juroszka, Aleksandra Zniszczoła, Macieja Kota, Jana Habdasa, Andrzeja Stękałę i Tomasza Pilcha. Wybraną 13. uzupełniają Klemens Murańka i doświadczony Stefan Hula

Największe nadzieje wiążemy ze startami Dawida Kubackiego, który wygrał Letnie Grand Prix. Stawiany jest w gronie faworytów do walki o triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świat. Kurs w zakładach bukmacherskich na jego zwycięstwo to 6.75. Wyższe stawki obowiązują na pozostałych biało-czerwonych. Zwycięstwo Kamila Stocha w Pucharze Świata to kurs 30.00, a triumf Piotra Żyły to 50.00.

Skład Polek na inauguracyjne zawody 

Wspólnie z mężczyznami Puchar Świata zainauguruje kadra kobiet. Wśród szczęśliwych wybranych znalazły się: Kinga Rajda, Nicole Konderla i Sara Tajner. Ta ostatnia zadebiutuje w zawodach rangi Pucharu Świata. Młoda reprezentantka Polski zawdzięcza to dobrym skokom w Pucharze Kontynentalnym, gdzie w ubiegłym roku w grudniu punktowała m.in. w Notodden i Vikersund. 

Program skoków narciarskich w Wiśle

Skoczkowie pierwszy nas pojawią się na belce w piątek 4 listopada, gdy zostaną rozegrane kwalifikacje do konkursów indywidualnych mężczyzn i kobiet. Łącznie na pierwszy weekend zaplanowano po dwa konkursy indywidualne. 

04.11.2022 (piątek)

  • 14:00 kwalifikacje kobiet
  • 18:15 kwalifikacje mężczyzn

05.11.2022 (sobota)

  • 12:00 konkurs kobiet
  • 16:00 konkurs mężczyzn

06.11.2022 (niedziela)

  • 11:00 kwalifikacje kobiet
  • 12:00 konkurs kobiet
  • 14:30 kwalifikacje mężczyzn
  • 16:00 konkurs mężczyzn

Gdzie oglądać skoki narciarskie w Wiśle?

Transmisje zawodów Pucharu Świata rozgrywanych w Polsce dostępne są na kanałach Telewizji Polskiej, Eurosportu oraz w internetowej platformie Player. W przypadku zawodów rozgrywanych w innych krajach, prawa do transmisji mają TVN, Eurosport oraz platforma streamingowa Player. 

Kto faworytem do zdobycia Kryształowej Kuli w sezonie 22/23?

Obrońcą trofeum Kryształowej Kuli za wygranie w Pucharze Świata jest Japończyk Ryoyu Kobayashi. Jednocześnie bukmacherzy wskazują go jako głównego faworyta do wygrania klasyfikacji generalnej w sezonie 2022/23. Kurs na to w zakładach bukmacherskich STS wynosi 3.00. Kolejne miejsca w gronie faworytów zajmują: Norweg Marius Lindvik (4.50), Austriak Stefan Kraft (6.00), Polak Dawid Kubacki (6.75), Niemiec Karl Geiger (12.00) oraz Norweg Halvor Egner Granerud (12.00). 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...