Wojciech Taraba na 19 miejscu w banked slalomie podczas igrzysk paraolimpijskich w Pekinie

Strona głównaSporty zimoweWojciech Taraba na 19 miejscu w banked slalomie podczas igrzysk paraolimpijskich w...

W swoim ostatnim starcie na Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich 2022 w Pekinie Wojciech Taraba zajał 19. miejsce w banked slalomie. Nasz snowboardzista pojechał na miarę swoich możliwości i po ukończeniu rywalizacji był zadowolony z występu. Racjonalnie oceniał swoje szanse w rywalizacji ze światową czołówką i był zadowolony z tego, że udało mu się wyprzedzić zawodników o zbliżonym potencjale do swojego. 

Solidny przejazd Wojciecha Taraby

Wynik Polaka może cieszyć w obliczu okoliczności, w jakich startował. Parę dni temu startował w snowboard crossie, gdzie zanotował bolesny upadek. Do dzisiejszego startu zdołał jednak powrócić do pełni sił psychicznych i fizycznych, choć wciąż doskwierał mu mały dyskomfort. To jednak nie powstrzymało go przed startem. Kolejny raz polscy paraolimpijczycy udowadniają, że są prawdziwymi herosami i nic nie jest w stanie ich zatrzymać. 

Wojciech Taraba zanotował dwa dobre przejazdy, przy czym wrażenie robi przede wszystkim jego druga próba. Tam poprawił się o dwie sekundy mimo pogarszających się warunków atmosferycznych. Zadowolona z występu swojego podopiecznego była także trenerka Małgrozata Kelm. Polak pojechał na miarę swoich możliwości. W rywalizacji udział wzięło 25. zawodników. Złoty medal wywalczył Chińczyk Sun Qi, który na mecie wyprzedził Fina Matti Suur-Jamariego i Brytyjczyka Ollie Halla. 

Polak łączy treningi z pracą

Nasz snowboardzista nie był zaliczany do grona ścisłych faworytów. Na co dzień musi łączyć treningi z pracą zarobkową, ponieważ nie może liczyć na wsparcie dużych sponsorów. To sprawia, że automatycznie jest dużo niżej niż jego przeciwnicy, którzy skupiają się tylko na treningach, co widać w rywalizacji paraolimpijskiej. Wiele wskazuje na to, że start w Pekinie był ostatnią próbą paraolimpijską w karierze Wojciecha Taraby, który planuje skupić się na najbliższych występach w Pucharze Świata i życiu osobistym. Prawdopodobnie za cztery lata nie będzie już startował na stoku. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...