Wspólne zwycięstwo Graneruda i Kobayashiego w Lahti. Dawid Kubacki na 7 miejscu

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieWspólne zwycięstwo Graneruda i Kobayashiego w Lahti. Dawid Kubacki na 7 miejscu

Do nieoczekiwanego rozstrzygnięcia doszło w niedzielnym konkursie indywidualnym w skokach narciarskich w fińskim Lahti. Pierwsze miejsce wspólnie zajęli Norweg Halvor Egner Granerud i Japończyk Ryoyu Kobayashi. Na najniższym stopniu podium stanął zwycięzca z piątku Austriak Stefan Kraft. Najlepszym z Polaków był Dawid Kubacki, który skończył rywalizację na 7. miejscu. W drugiej serii oglądaliśmy jeszcze Kamila Stocha i Piotra Żyłę. Pozostali Polacy nie awansowali do najlepszej trzydziestki.

Dawid Kubacki potwierdził dyspozycje z kwalifikacji

Najlepszym Polakiem podczas drugiego konkursu indywidualnego w Lahti był Dawid Kubacki. Po pierwszej serii zajmował 9. miejsce po skoku na odległość 125 metrów. W drugiej serii skoczył metr dalej, co pozwoliło mu przesunąć się na 7. pozycję. Ostatecznie do najniższego stopnia na podium stracił niewiele ponad 8 punktów. Tuż za pierwszą dziesiątką rywalizację skończył Kamil Stoch, który po skokach na 125 metrów i 122 metry zajął ostatecznie 11. miejsce. Na 14. miejscu konkurs zakończył Piotr Żyła, który lądował kolejno na 122 metrze i na 125 metrze. Niestety nie powtórzył swojego wyniku z piątku, gdy zajął trzecie miejsce.

Dużo słabiej poszło pozostałym Polakom. O ile każdy z nich przeszedł przez kwalifikacje, to jednak odpadli po pierwszej serii konkursowej. Na 38. miejscu rywalizację skończyła Paweł Wąsek. Jeszcze niżej, bo na 40. miejscu sklasyfikowano Kacpra Juroszka. Najsłabiej spisał się najbardziej doświadczony Stefan Hula, który zajął ostatecznie 42. miejsce. Wszyscy oni skoczyli 111,5 metra.

Kobayashi nowym liderem Pucharu Świata

Konkurs Pucharu Świata w Lahti wspólnie wygrali Norweg Halvor Egner Granerud i Japończyk Ryoyu Kobayashi, którzy uzyskali taką samą notę. Na trzecim miejscu uplasował się Austriak Stefan Kraft. Dopiero na 5. miejscu skończył dotychczasowy lider Pucharu Świata Niemiec Karl Geiger. Zwycięstwo Japończyka pozwoliło mu na przesunięcie się na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Ryoyu Kobayashi wyprzedza o 43 punkty Karla Geigera. Na trzecim miejscu ze stratą 232. punktów jest Halvor Egner Granerud. Najlepszy z Polaków Piotr Żyła zajmuje dopiero 19. miejsce.