Znamy skład Polaków na konkursy Pucharu Świata w Zakopanem

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieZnamy skład Polaków na konkursy Pucharu Świata w Zakopanem

Thomas Thurnbichler ogłosił skład polskiej kadry skoczków narciarskich na najbliższe konkursy Pucharu Świata w Zakopanem. Obyło się bez większych zaskoczeń. Trzon kadry ponownie będą stanowić: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch i Paweł Wąsek, czyli zawodnicy znajdujący się w kadrze A. Ponadto w Zakopanem zobaczymy jeszcze dwóch skoczków z kadry B Jana Habdasa i Aleksandra Zniszczoła. Konkursy juz 14 i 15 stycznia. 

Jedna zmiana w kadrze

Zgodnie z oczekiwaniami w kadrze polskich skoczków na Puchar Świata w Zakopanem nie ma rewolucji. W składzie znalazło się 5 z 6 skoczków, którzy mieli okazję startować w Turnieju Czterech Skoczni. Są nimi: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Paweł Wąsek i Jan Habdas. Sztab szkoleniowy reprezentacji Polski zdecydował się na jedną korektę w składzie. Miejsce doświadczonego Stefana Huli zajął Aleksander Zniszczoł, który w ostatnich tygodniach dobrze wyglądał w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Teraz ponownie dostanie szansę w Pucharze Świata. 

Dawid Kubacki pozostanie liderem PŚ 

Jako lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata do zawodów w Zakopanem przystąpi Dawid Kubacki. Już teraz wiadomo jednak, że jako lider zakończy również najbliższy weekend. Wszystko dlatego, że organizatorzy zaplanowali tylko jeden konkurs indywidualny w Zakopanem, który odbędzie się w niedzielę. Do zdobycia jest zatem 100 punktów, a Dawid Kubacki w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata ma 108 punktów przewagi nad Słoweńcem Anze Laniskiem. Trzecie miejsce ze stratą 134 punktów do Polaka zajmuje Norweg Halvor Egner Granerud. W pierwszej dziesiątce są jeszcze: Piotr Żyła (5. miejsce) i Kamil Stoch (9.).

Powalczyć w konkursie drużynowym

Przed zawodnikami pierwszy w tym sezonie konkurs drużynowy. Odbędzie się on 14 stycznia i Polacy bezsprzecznie należą do jego faworytów. Walkę o zwycięstwo powinni stoczyć z Austriakami i Norwegami. Jeżeli nic nieoczekiwanego się nie wydarzy, to skład reprezentacji Polski na drużynówkę powinni stanowić: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch i Paweł Wąsek, czyli czterej najwyżej sklasyfikowani Polacy w Pucharze Świata. Już teraz wiadomo, że w Zakopanem nie zobaczymy Japończyków, którzy wrócili do kraju i przygotowują się do konkursów w Sapporo. 

Dokładny plan weekendu 

Dokładny plan weekendu Pucharu Świata w Zakopanem wygląda następująco:

13.01.2023 (piątek)

18:00 – kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego

14.01.2023 (sobota)

16:00 – konkurs drużynowy

15.01.2023 (niedziela)

16:00 – konkurs indywidualny 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Magda Linette w ćwierćfinale Australian Open 2023. Szykuje się spory awans w rankingu WTA!

Magda Linette wyśmienicie radzi sobie w tegorocznej edycji Australian Open. Polka awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju i już niedługo zagra z Czeszką Karoliną Pliskovą....

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Rok 2022 jeszcze nie dobiegł końca, a kibice tenisa już są spragnieni kolejnych turniejów i możliwości oglądania liderki światowego rankingu WTA na korcie. Jak...