STS KOD PROMOCYJNY

Zwycięstwo Andrzeja Stękały w finałowym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieZwycięstwo Andrzeja Stękały w finałowym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem

Andrzej Stękała wygrał ostatni konkurs obecnego sezonu Pucharu Kontynentalnego. Finałowe zmagania odbyły się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Polak zwycięstwo zapewnił sobie kapitalnym lotem w drugiej serii, gdy skoczył 140,5 metra. Dzięki temu o 3,5 punktu wyprzedził drugiego w konkursie Jana Bombeka ze Słowenii. W finałowej serii oglądaliśmy jeszcze sześciu reprezentantów Polski, a pięciu nie udało się do niej awansować. Cykl Pucharu Kontynentalnego wygrał Thomas Lackner, który w ostatnim konkursie zajął 8. miejsce. 

Kapitalny występ Andrzeja Stękały

W dobrym stylu z obecnym sezonem Pucharu Kontynentalnego pożegnał się Andrzej Stękała. Polak skakał kolejno 133,5 metra i 140,5 metra, co pozwoliło mu na zwycięstwo z przewagą, 3,5 punktu na Janem Bombekiem. W pierwszej 10. znaleźli się jeszcze Stefan Hula (9. miejsce) i Aleksander Zniszczoł (10. miejsce). Tuż za nimi na 11. miejscu zawody ukończył Kacper Juroszek, a pierwszą 15. zamknął Maciej Kot. W drugiej serii oglądaliśmy jeszcze Klemensa Murańkę (27.) i Jana Habdasa (28.). 

Niestety do drugiej serii nie awansowali pozostali nasi reprezentanci. W finałowym konkursie na Wielkiej Krokwi oglądaliśmy także: Tymoteusza Amilkiewicza (39.), Jarosława Krzaka i Mateusza Gruszkę (ex aequo 47.), Szymona Jojko (57.) i Tomasza Pilcha (DNS). 

Thomas Lackner wygrał Puchar Kontynentalny

Przez cały finałowy weekend w dobrej formie był Austriak Thomas Lackner, który rzutem na taśmę wyprzedził dotychczasowego lidera Norwega Joacima Oedegaarda Bjoerenga i wygrał z nim o 13 punktów. W ostatnim konkursie Austriak był na 8. miejscu, a Norweg na 4. miejscu, więc było bardzo blisko. Trzecie miejsce w Pucharze Kontynentalnym zajął kolejny z Austriaków Ulrich Wohlgenannt, którego zabrakło w Zakopanem. Wspólnie z kolegami z reprezentacji walczy o jak najlepszy wynik na Mistrzostwach Świata w lotach narciarskich, gdzie w niedzielę rozgrywany jest konkurs drużynowy. 

Najlepszy z Polaków Kacper Juroszek zajął 15. miejsce w cyklu. Tuż za nim był Andrzej Stękała. Pozostali Polaków zajęli dalsze miejsca: Maciej Kot (19.), Jakub Wolny (20.), Aleksander Zniszczoł (25.), Stefan Hula (35.), Klemens Murańka (54.), Jan Habdas (59.), Jarosław Krzak (98.), Szymon Jojko (117.) i Szymon Zapotoczny (118.).

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...