Zwycięstwo Andrzeja Stękały w finałowym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieZwycięstwo Andrzeja Stękały w finałowym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem

Andrzej Stękała wygrał ostatni konkurs obecnego sezonu Pucharu Kontynentalnego. Finałowe zmagania odbyły się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Polak zwycięstwo zapewnił sobie kapitalnym lotem w drugiej serii, gdy skoczył 140,5 metra. Dzięki temu o 3,5 punktu wyprzedził drugiego w konkursie Jana Bombeka ze Słowenii. W finałowej serii oglądaliśmy jeszcze sześciu reprezentantów Polski, a pięciu nie udało się do niej awansować. Cykl Pucharu Kontynentalnego wygrał Thomas Lackner, który w ostatnim konkursie zajął 8. miejsce.

Kapitalny występ Andrzeja Stękały

W dobrym stylu z obecnym sezonem Pucharu Kontynentalnego pożegnał się Andrzej Stękała. Polak skakał kolejno 133,5 metra i 140,5 metra, co pozwoliło mu na zwycięstwo z przewagą, 3,5 punktu na Janem Bombekiem. W pierwszej 10. znaleźli się jeszcze Stefan Hula (9. miejsce) i Aleksander Zniszczoł (10. miejsce). Tuż za nimi na 11. miejscu zawody ukończył Kacper Juroszek, a pierwszą 15. zamknął Maciej Kot. W drugiej serii oglądaliśmy jeszcze Klemensa Murańkę (27.) i Jana Habdasa (28.).

Niestety do drugiej serii nie awansowali pozostali nasi reprezentanci. W finałowym konkursie na Wielkiej Krokwi oglądaliśmy także: Tymoteusza Amilkiewicza (39.), Jarosława Krzaka i Mateusza Gruszkę (ex aequo 47.), Szymona Jojko (57.) i Tomasza Pilcha (DNS).

Thomas Lackner wygrał Puchar Kontynentalny

Przez cały finałowy weekend w dobrej formie był Austriak Thomas Lackner, który rzutem na taśmę wyprzedził dotychczasowego lidera Norwega Joacima Oedegaarda Bjoerenga i wygrał z nim o 13 punktów. W ostatnim konkursie Austriak był na 8. miejscu, a Norweg na 4. miejscu, więc było bardzo blisko. Trzecie miejsce w Pucharze Kontynentalnym zajął kolejny z Austriaków Ulrich Wohlgenannt, którego zabrakło w Zakopanem. Wspólnie z kolegami z reprezentacji walczy o jak najlepszy wynik na Mistrzostwach Świata w lotach narciarskich, gdzie w niedzielę rozgrywany jest konkurs drużynowy.

Najlepszy z Polaków Kacper Juroszek zajął 15. miejsce w cyklu. Tuż za nim był Andrzej Stękała. Pozostali Polaków zajęli dalsze miejsca: Maciej Kot (19.), Jakub Wolny (20.), Aleksander Zniszczoł (25.), Stefan Hula (35.), Klemens Murańka (54.), Jan Habdas (59.), Jarosław Krzak (98.), Szymon Jojko (117.) i Szymon Zapotoczny (118.).