Michalina Rudzińska i Bartosz Soćko indywidualnymi mistrzami Polski w szachach klasycznych

Strona głównaSzachyMichalina Rudzińska i Bartosz Soćko indywidualnymi mistrzami Polski w szachach klasycznych

Michalina Rudzińska i Bartosz Soćko zdobyli złote medale Indywidualnych Mistrzostw Polski w szachach klasycznych, które w ostatnich dniach rozgrywano w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Wśród kobiet tytuł sprzed roku obroniła Michalina Rudzińska. Bartosz Soćko sięgnął po swoje trzecie mistrzostwo Polski i jednocześnie dziesiąty medal na IMP. W zawodach mężczyzn zabrakło najwyżej notowanego Jana-Krzysztofa Dudy.

Skuteczna obrona tytułu 

Przed zawodami kobiet trudno było o wskazanie wyraźnej faworytki. W Indywidualnych Mistrzostwach Polski debiutowała Alina Kaszlinska, czyli pochodząca z Rosji szachistka. Prywatnie jest żoną Radosława Wojtaszka i naszą kadrę reprezentuje od 2022 roku. Ostatecznie musiała uznać wyższość dwóch innych zawodniczek i najwyżej rozstawiona Kaszlinska wywalczyła brązowy medal. Mistrzostwo Polski sprzed roku obroniła Michalina Rudzińska. W dziewięciu rundach zgromadziła sześć punktów. Na drugim stopniu podium stanęła Julia Antolak. Trzecie miejsce powędrowało do Kaszlinskiej. Nieoczekiwanie dopiero na dziewiątym miejscu finiszowała Monika Soćko, czyli najbardziej utytułowana Polka w historii. 

Bartosz Soćko pogodził oponentów 

Niezwykle ciekawie zapowiadała się rywalizacja panów. W Łazienkach Królewskich w Warszawie zabrakło Jana-Krzysztofa Dudy, czyli najwyżej notowanego Polaka w rankingach światowych. Zmagania rozgrywano w systemie pucharowym. Soćko w finale walczył z faworyzowanym Radosławem Wojtaszkiem, który zmierzał po trzeci tytuł z rzędu. Tak się jednak nie stało i to Bartosz Soćko po raz trzeci w karierze został Indywidualnym Mistrzem Polski. Jednocześnie to jego dziesiąty medal tej imprezy. Na najniższym stopniu podium stanął Szymon Gumularz, dla którego był to pierwszy medal IMP w karierze. Rywalizacja stała na wysokim poziomie, a polscy szachiści udowodnili, że ta dyscyplina sportowa w ostatnich latach prężnie rozwija się nad Wisłą. Bez wątpienia nie mamy się czego wstydzić na arenie międzynarodowej. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....