STS KOD PROMOCYJNY

Alicja Rosolska i Katarzyna Kawa przegrały finał debla w Warszawie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisAlicja Rosolska i Katarzyna Kawa przegrały finał debla w Warszawie

Alicja Rosolska i Katarzyna Kawa niestety przegrały w deszczowym finale gry podwójnej w turnieju WTA 250 BNP Paribas Poland Open w Warszawie. Polki stoczyły trzysetowy pojedynek z Anną-Leną Friedsam z Niemiec oraz Anną Daniliną z Kazachstanu. Ostatecznie ze zwycięstwa w turnieju WTA cieszyły się rywalki, jednak Alicja Rosolska i Katarzyna Kawa nie poddały się bez walki i zasłużenie otrzymały owację od polskich kibiców. 

Przegrana w pierwszym secie

Pogoda w niedzielne popołudnie nie rozpieszczała zawodniczek. Nad Warszawą wisiały ciężkie chmury, z których co jakiś czas padał deszcz. Mimo niesprzyjającej auty finał debla udało się rozegrać i turniej WTA 250 BNP Paribas Poland Open w Warszawie się zakończył. Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla Polek. Zaczęły mecz od przełamania, a chwilę później dołożyły drugie i zrobiło się 3:0. Niestety później do głosu doszła para niemiecko-kazachska, która doprowadziła do remisu 3:3. Polki wyszły jeszcze na prowadzenie 4:3, ale kolejne trzy gemy padły łupem rywalek, które wyszło na prowadzenie 1:0 w setach. 

Odrobienie strat i super tie-break

Drugi set rozpoczął się bardzo podobnie do pierwszego. Katarzyna Kawa i Alicja Rosolska ponownie przełamały i chwilę później prowadziły 2:0. Tym razem jednak nie pozwoliły rywalkom na szybkie odrobienie strat i do stanu 5:3 utrzymywały swoją przewagę. Niestety wtedy kolejne dwa gemy zdobyły Friedsam i Danilina i zrobiło się 5:5. Polki wytrzymały próbę nerwów i zakończyły seta zwycięstwem 7:5. O losach tytułu miał zadecydować super tie-break. 

Ten Polki zaczęły najgorzej, jak się dało. Od pierwszej piłki nie wychodziło im zupełnie nic. Rywalki dominowały i nieoczekiwanie zrobiło się aż 8:0. Dawno w zawodowym tenisie nie widziano tak jednostronnego super tie-breaka. Wówczas kilka punktów zdobyły Alicja Rosolska i Katarzyna Kawa, jednak przewagi nie udało się już odrobić. Partia padła łupem duetu z Niemiec i Kazachstanu. Turniej WTA 250 BNP Paribas Poland Open w Warszawie wygrały Anna-Lena Friedsam i Anna Danilina. 

Anna Danilina (Kazachstan, 4) / Anna-Lena Friedsam (Niemcy, 4) – Katarzyna Kawa (Polska, 2) / Alicja Rosolska (Polska, 2) 6:4, 5:7, 10-5

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...