STS KOD PROMOCYJNY

Alicja Rosolska i Katarzyna Kawa przegrały finał debla w Warszawie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisAlicja Rosolska i Katarzyna Kawa przegrały finał debla w Warszawie

Alicja Rosolska i Katarzyna Kawa niestety przegrały w deszczowym finale gry podwójnej w turnieju WTA 250 BNP Paribas Poland Open w Warszawie. Polki stoczyły trzysetowy pojedynek z Anną-Leną Friedsam z Niemiec oraz Anną Daniliną z Kazachstanu. Ostatecznie ze zwycięstwa w turnieju WTA cieszyły się rywalki, jednak Alicja Rosolska i Katarzyna Kawa nie poddały się bez walki i zasłużenie otrzymały owację od polskich kibiców. 

Przegrana w pierwszym secie

Pogoda w niedzielne popołudnie nie rozpieszczała zawodniczek. Nad Warszawą wisiały ciężkie chmury, z których co jakiś czas padał deszcz. Mimo niesprzyjającej auty finał debla udało się rozegrać i turniej WTA 250 BNP Paribas Poland Open w Warszawie się zakończył. Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla Polek. Zaczęły mecz od przełamania, a chwilę później dołożyły drugie i zrobiło się 3:0. Niestety później do głosu doszła para niemiecko-kazachska, która doprowadziła do remisu 3:3. Polki wyszły jeszcze na prowadzenie 4:3, ale kolejne trzy gemy padły łupem rywalek, które wyszło na prowadzenie 1:0 w setach. 

Odrobienie strat i super tie-break

Drugi set rozpoczął się bardzo podobnie do pierwszego. Katarzyna Kawa i Alicja Rosolska ponownie przełamały i chwilę później prowadziły 2:0. Tym razem jednak nie pozwoliły rywalkom na szybkie odrobienie strat i do stanu 5:3 utrzymywały swoją przewagę. Niestety wtedy kolejne dwa gemy zdobyły Friedsam i Danilina i zrobiło się 5:5. Polki wytrzymały próbę nerwów i zakończyły seta zwycięstwem 7:5. O losach tytułu miał zadecydować super tie-break. 

Ten Polki zaczęły najgorzej, jak się dało. Od pierwszej piłki nie wychodziło im zupełnie nic. Rywalki dominowały i nieoczekiwanie zrobiło się aż 8:0. Dawno w zawodowym tenisie nie widziano tak jednostronnego super tie-breaka. Wówczas kilka punktów zdobyły Alicja Rosolska i Katarzyna Kawa, jednak przewagi nie udało się już odrobić. Partia padła łupem duetu z Niemiec i Kazachstanu. Turniej WTA 250 BNP Paribas Poland Open w Warszawie wygrały Anna-Lena Friedsam i Anna Danilina. 

Anna Danilina (Kazachstan, 4) / Anna-Lena Friedsam (Niemcy, 4) – Katarzyna Kawa (Polska, 2) / Alicja Rosolska (Polska, 2) 6:4, 5:7, 10-5

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...