Alicja Rosolska odpadła z Australian Open. Deblowa porażka w drugiej rundzie 

Autor
Strona głównaTenisAustralian OpenAlicja Rosolska odpadła z Australian Open. Deblowa porażka w drugiej rundzie 

Na drugiej rundzie turnieju deblowego zakończyła się tegoroczna przygoda Alicji Rosolskiej z Australian Open. Polka w parze z Japonką Nao Hibino odpadły po meczu z rosyjsko-słowackim duetem Wera Zvonareva i Viktoria Kuzmina. Mecz potrwał zaledwie 71 minut i skończył się w dwóch szybkich setach. 

Porażka z rozstawioną parą

Zdecydowanymi faworytkami meczu drugiej rundy były rywalki polsko-japońskiej pary. Duet Wera Zvonareva i Viktoria Kuzmina jest w Australii rozstawiony z numerem 16. Różnicę w dyspozycji obu par było widać już od pierwszych piłek spotkania. W pierwszym secie mieliśmy tylko jedno przełamanie, które nastąpiło w czwartym gemie meczu. Rywalki wykorzystały drugi breakpoint i wyszły na prowadzenie, którego nie oddały. Pierwszy set zakończył się wynikiem 6:3. 

Zdecydowanie bardziej emocjonujący był drugi set tego pojedynku, w którym mieliśmy aż trzy przełamania. Najpierw przewagę zdobyły Zvonareva i Kuzmina, jednak polsko-japoński debel szybko zanotował przełamanie zwrotne. Niestety chwilę później rywalki ponownie odebrały serwis Alicji Rosolskiej i Nao Hibino. Tym razem przewagi już nie roztrwoniły i zakończyły tego seta 6:4. 

Alicja Rosolska/Nao Hibino — Wera Zvonareva/Viktoria Kuzmina    0:2 (3:6, 4:6)

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Polacy w UFC, czyli kto reprezentuje biało-czerwone barwy w największej organizacji MMA na świecie

Marzeniem większości zawodników mieszanych sztuk walki jest angaż w federacji UFC. To największa i najbardziej prestiżowa organizacja MMA na świecie, w której występują tylko...