Iga Świątek faworytką ćwierćfinału z Kaią Kanepi. Czy młoda Polka awansuje do półfinału Australian Open?

Strona głównaTenisAustralian OpenIga Świątek faworytką ćwierćfinału z Kaią Kanepi. Czy młoda Polka awansuje do...

Najlepsza polska tenisistka Iga Świątek nie bez problemów pokonała w czwartej rundzie Australian Open Sorenę Cirsteę z Rumunii i awansowała do ćwierćfinału turnieju. To dotychczas najlepszy wynik 20-letniej Polki na kortach w Melbourne. Na drodze do półfinału stanie teraz kolejna z rewelacji turnieju, czyli blisko 37-letnia Kaia Kanepi, która w Australii przeżywa swoją drugą tenisową młodość. 

Ponad 100 miejsc różnicy w rankingu WTA

Patrząc na ranking WTA, zdecydowaną faworytką tego meczu będzie Iga Świątek. Polka zajmuje obecnie 9. miejsce w rankingu i już teraz wie, że przesunie się w nim o minimum dwie pozycje do góry. Po drugiej stronie siatki stanie Kaia Kanepi, która aktualnie jest na 115. miejscu, jednak po turnieju w Australii na pewno przesunie się o minimum kilkanaście miejsc do przodu. 

Doświadczenie tenisowe zdecydowanie będzie przemawiać za Estonką, jednak blisko 37-letnia tenisistka w swojej karierze nie zbliżyła się do poziomu, który obecnie reprezentuje Iga Świątek. Najwyżej w karierze Estonka była na 15. miejscu w rankingu, a na swoim koncie ma tylko cztery wygrane turnieje WTA. Dla porównania Iga Świątek we wrześniu ubiegłego roku była 4. w rankingu WTA i już ma na swoim koncie trzy wygrane turnieje WTA, w tym wielkoszlemowy Roland Garros. To sprawia, że będzie zdecydowaną faworytką ćwierćfinału. 

Kaia Kanepi rewelacją kobiecego turnieju

Bez dwóch zdań zajmująca miejsce w drugiej setce rankingu WTA Kaia Kanepi jest rewelacją tegorocznego Australian Open. W meczu czwartej rundy po trzysetowym thrillerze pokonała w decydującym tie-breaku Arynę Sabalenkę, czyli drugą rakietę świata. Wcześniej doświadczona Estonka pokonała Angelique Kerber, Marie Bouzkovą i Maddison Inglis. Wyniki w tej drabince układały się w ten sposób, że Kanepi była faworytką w starciu z tymi dwiema ostatnimi. 

Pierwszy pojedynek w historii

Zaplanowany na środę ćwierćfinał będzie pierwszym starciem w historii pomiędzy Igą Świątek i Kaią Kanepi. Wierzymy w to, że Polka podtrzyma dobrą passę i awansuje do półfinału. Jeżeli to się uda, to prawdopodobnie wskoczy na 4. miejsce w rankingu WTA. Oczywiście młoda Polka nie jest bez szans na końcowy triumf w tegorocznym Australian Open. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych wydarzeń w bieżącym roku

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....