Katastrofa Huberta Hurkacza. Po bezbarwnej grze odpadł w 2. rundzie Australian Open

Autor
Strona głównaTenisAustralian OpenKatastrofa Huberta Hurkacza. Po bezbarwnej grze odpadł w 2. rundzie Australian Open

Na pewno nie tak swój tegoroczny start w Australian Open wyobrażał sobie Hubert Hurkacz. Rozstawiony z numerem 10. Polak przegrał w trzech setach ze skazywanym na porażkę Francuzem Adrianem Mannarino i odpadł z turnieju już na etapie drugiej rundy. To jedna z największych sensacji pierwszych dni Australian Open. 

Bezradność Polaka

Od początku meczu w grze Polaka widać było bezradność. Zajmujący 69. miejsce w rankingu ATP Adrian Mannarino kontrolował poszczególne wymiany i był zawodnikiem, który przejmował inicjatywę w najważniejszych momentach spotkania. W pierwszym secie Polak miał tylko jedną piłkę na przełamanie rywala, jednak nie zdołał jej wykorzystać. Dużo większą skutecznością wykazał się za to Francuz, który wykorzystał 5. breakpoint w tym secie i przełamał Polaka. Cały set zakończył zwycięstwem 6:4. 

Liczyliśmy na to, że przegrany pierwszy set podziała na Huberta Hurkacza jak zimny prysznic. Niestety nic z tych rzeczy. W drugiej partii Polak ponownie był dużo gorszy od swojego przeciwnika i oddał mu swoje dwa gemy serwisowe. Choć w tym secie Hubert Hurkacz miał aż 7 piłek na przełamanie, to jednak nie wykorzystał żadnej z nich. Ostatecznie ta partia zakończyła się wynikiem 6:2 na korzyść Adriana Mannarino. 

Trzeci set to jeszcze gorsza dyspozycja serwisowa Huberta Hurkacza, który w ostatnich miesiącach znany był z bardzo solidnej zagrywki. Zagubił ją w tym meczu, czego efektem były kolejne trzy przełamania. Polakowi udało się odpowiedzieć na to zaledwie jednym odebranym Francuzowi serwisem. Adrian Mannarino wykorzystał drugą piłkę meczową i po około dwóch godzinach zakończył pewnym zwycięstwem mecz z faworyzowanym Polakiem. Mecz ten miał zupełnie inny przebieg niż pierwsze starcie tych tenisistów w Rotterdamie w 2021 roku, gdy zdecydowanie lepszy okazał się młody Polak. 

Hubert Hurkacz – Adrian Mannarino         0:3 (4:6, 2:6, 3:6)

Niewykorzystana szansa

Tegoroczny Australian Open miał być przełomowy dla Polaka. Hubert Hurkacz liczył na dobry wynik i zdobycie cennych punktów do rankingu ATP. Niestety bardzo szybko musi pożegnać się z tymi nadziejami po trudnej do wytłumaczenia i bolesnej porażce z niżej notowanym rywalem. Zobaczymy, jak szybko najlepszy polski tenisista powróci na właściwe tory. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...