Magda Linette – Anastasija Sevastowa w 1. rundzie Australian Open. Czy Polka powalczy o awans?

Strona głównaTenisAustralian OpenMagda Linette - Anastasija Sevastowa w 1. rundzie Australian Open. Czy Polka...

Zajmująca 55. miejsce w rankingu WTA Magda Linette zmierzy się z doświadczoną Łotyszką Anastasiją Sevastovą w pierwszej rundzie tegorocznego Australian Open. Choć nieznaczną faworytką meczu wydaje się być rywalka, to jednak Polka może skutecznie powalczyć o zwycięstwo i awans do drugiej rundy. 

Doświadczenie po stronie Łotyszki

Dotychczasowe doświadczenie przemawia na korzyść Łotyszki. Sevastova jest o dwa lata starsza od Polki. Obecnie zajmuje 70. miejsce w rankingu WTA, a najwyżej plasowała się na 11. miejscu w 2018 roku. Na swoim koncie ma również cztery tytuły tenisowe. Dla porównania Magda Linette przed dwoma laty zajmowała 33. miejsce w rankingu WTA, jednak w ostatnich miesiącach jej pozycja spadła. Mimo zajmowania wyższej pozycji w światowym rankingu, Magda Linette nie będzie faworytką do zwycięstwa w tym meczu. 

Czwarty start Magdy Linette w Australian Open

Magda Linette po raz czwarty wystartuje w turnieju głównym Australian Open. Do tej pory jej najlepszym wynikiem był awans do trzeciej rundy w 2018 roku. Jeżeli tym w tym roku powtórzy ten sukces, to na tym etapie turnieju może zmierzyć się z Igą Świątek, która znajduje się w tej samej części drabinki turnieju kobiet. W przypadku zwycięstwa w pierwszej rundzie, Magda Linette w kolejnym spotkaniu może zmierzyć się z rozstawioną z numerem 25. Darią Kasatkiną z Rosji. W tej części gry znajdują się również Samatha Stosur i Petra Kvitowa. 

Drugi pojedynek w historii

Mecz pierwszej rundy Australian Open będzie drugim pojedynkiem tych tenisistek w historii. Pierwszy raz spotkały się w 2016 roku podczas turnieju w amerykańskim New Haven. Wówczas po zaciętym pojedynku zwyciężyła Łotyszka 2:1. W Melbourne Polka będzie miała okazję do rewanżu. 

Póki co nie jest znany dokładny termin rozegrania meczu Magdy Linette  z Anastasiją Sevastovą z Łotwy. Australian Open wystartuje 17 stycznia. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...