STS KOD PROMOCYJNY

Magda Linette w parze z Bernardą Perą powalczy o dobry wynik w turnieju deblowym Australian Open

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisAustralian OpenMagda Linette w parze z Bernardą Perą powalczy o dobry wynik w...

Magda Linette zdecydowała się na jednoczesny udział w turnieju singlowym oraz deblowym podczas tegorocznego Australian Open. W tym drugim wystąpi w parze wspólnie z Amerykanką Bernardą Perą, z którą regularnie grywała w ostatnim roku. Pierwszymi przeciwniczkami polsko-amerykańskiej pary będą Dunka Clara Tauson i Belgijka Alison Van Uytvanck.

Para Linette/Pera faworytkami meczu pierwszej rundy

Ze względu na dotychczasowe doświadczenie deblowe oraz osiągane w ostatnich miesiącach rezultaty, faworytkami meczu pierwszej rundy są Magda Linette i Bernarda Pera. W ostatnim Wielkim Szlemie 2021 roku US Open para ta doszła do trzeciej rundy. Wcześniej wielokrotnie dochodziła do najlepszej czwórki turniejów rangi WTA. Przeciwniczki mają zdecydowanie mniej doświadczenia we wspólnej grze deblowej, ponieważ do tej pory rozegrały razem tylko jeden mecz. Przed dwoma tygodniami odpadły w pierwszej rundzie w turnieju Melbourne. 

Dla Magdy Linette występy deblowe są bardzo ważne, jednak zawodniczka ta skupia się również na grze singlowej.Mecze pierwszej rundy debla kobiet zaplanowano na 19 stycznia. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...