STS KOD PROMOCYJNY

Pechowe losowanie Magdaleny Fręch. W 1. rundzie Australian Open zagra z Simoną Halep

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisAustralian OpenPechowe losowanie Magdaleny Fręch. W 1. rundzie Australian Open zagra z Simoną...

Magdalena Fręch zdecydowanie nie zaliczy do udanych tegorocznego losowania drabinki Australian Open. Już w pierwszej rundzie zmierzy się bowiem z byłą liderką rankingu WTA – Simoną Halep z Rumunii. Rywalka Polki wymieniana jest w szerokim gronie zawodniczek, które mogą włączyć się do walki o końcowe zwycięstwo w turnieju. Czy Polka ma jakieś szanse?

Simona Halep zdecydowaną faworytką

Bezsprzecznie zdecydowaną faworytką tego meczu jest tenisistka z Rumunii. Simona Halep od lat zalicza się do światowej czołówki kobiecego tenisa i w 2017 roku była liderką rankingu WTA. Obecnie utytułowana zawodniczka zajmuje 15. miejsce na świecie. W tym roku wzięła udział w turnieju w Melbourne, który pewnie wygrała. Na swoim koncie ma również wielkoszlemowe zwycięstwa w Roland Garros (2018) i Wimbledonie (2019). Dla porównania Magdalena Fręch zajmuje obecnie 105. miejsce w rankingu WTA. Najwyżej w rankingu była na 99. miejscu i na pewno chce powrócić do pierwszej 100. 

Gdzie Polka może szukać swojej szansy?

Wydaje się, że Polka w meczu z Simoną Halep musi wznieść się na wyżyny swoich tenisowych umiejętności. I to może jednak nie dać jej zwycięstwa, dlatego poza dobrą dyspozycją Magdaleny Fręch powinna w parze pojawić się również słabsza dyspozycja rywalki. Przy sprzyjających okolicznościach Magdalena Fręch może pokusić się o zwycięstwo i historyczny awans do drugiej rundy turnieju Australian Open. 

Drugi pojedynek Magdaleny Fręch i Simony Halep 

Mecz pierwszej rundy Australian Open będzie drugim pojedynkiem w historii pomiędzy tymi zawodniczkami. Do pierwszego meczu doszło w czeskiej Pradze w 2020 roku. Wówczas zdecydowanie lepsza okazała się być Simona Halep, która wygrała ten mecz 2:0. 

Póki co nie jest znany dokładny termin pojedynku Magdaleny Fręch z Simoną Halep. Turniej Australian Open rozpocznie się 17 stycznia. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

400 za gola Hiszpanii lub Francji w półfinale!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Francji w meczu Hiszpania Francja to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...