STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Porażka Katarzyny Piter w pierwszej rundzie turnieju deblowego Australian Open

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisAustralian OpenPorażka Katarzyny Piter w pierwszej rundzie turnieju deblowego Australian Open

Zgodnie z przewidywaniami ekspertów para Katarzyna Piter i Mayar Sherif z Egiptu odpadła już w pierwszej rundzie turnieju deblowego Australian Open. Tenisistki musiały uznać wyższość bardziej doświadczonych i wyżej notowanych Japonek Eri Hozumi i Makoto Ninomiyi. Spotkanie zakończyło się w dwóch szybkich setach. 

Katarzyna Piter żegna się z turniejem

Dla Katarzyny Piter deblowy start był jedyną okazją do udziału w Australian Open. W związku z tym po dzisiejszej porażce żegna się z turniejem wielkoszlemowym. Mecz pierwszej rundy nie rozpoczął się dobrze dla polsko-egipskiej pary. Bardzo szybko została ona przełamana, dzięki czemu Japonki zyskały pełną kontrolę nad tą partią. Pod koniec pierwszego seta nastąpiło drugie przełamanie i japoński debel wygrał ostatecznie 6:2 w zaledwie 33 minut. 

Nieco bardziej wyrównany był drugi set tego meczu, jednak znów przewagę szybko zyskały Japonki. Katarzynie Piter i Mayar Sherif udało się zanotować przełamanie zwrotne i do końca tego seta trwała wyrównana walka o pozostanie tej pary deblowej w grze. Niestety w 10. gemie polsko-egipski debel ponownie został przełamany, a Japonki wykorzystały już swoją pierwszą piłkę meczową i pewnie zameldowały się w drugiej rundzie turnieju deblowego. Był to pierwszy w historii pojedynek pomiędzy tymi parami deblowymi. 

Katarzyna Piter/Mayar Sherif – Eri Hozumi/Makoto Ninomiya     0:2 (2:6, 4:6)

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...