STS KOD PROMOCYJNY

Daniel Michalski pokonał Denisa Kloka i awansował do finału turnieju w Kairze

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisDaniel Michalski pokonał Denisa Kloka i awansował do finału turnieju w Kairze

Daniel Michalski idzie jak burza przez turniej rangi ITF M15 Cairo 2 w Egipcie. W półfinale wygrał z Rosjaninem Denisem Klokiem 2:1 i awansował do finału, w którym jego rywalem będzie inny Rosjanin Andrey Chepelev.

Potknięcie w pierwszym secie i udany powrót do gry

Rozstawiony z numerem 1. w Kairze Polak był zdecydowanym faworytem starcia z niżej notowanym Denisem Klokiem (767. miejsce w rankingu ATP). Kompletnie nie było tego widać w pierwszym secie, który zajmujący 422. miejsce w rankingu WTA Polak przegrał aż 1:6. Na szczęście wynik ten podziałał na Daniela Michalskiego jak zimny prysznic. 

W kolejnych dwóch setach młody Polak stracił tylko pięć gemów i ostatecznie zameldował się w finale. Trzeba przyznać, że Denis Klok okazał się trudną przeszkodą dla Michalskiego. W wielkim finale Polak zmierzy się z Andreyem Chepelevem, który zajmuje wyższe miejsce w rankingu ATP od swojego rodaka. 

Daniel Michalski – Denis Klok 2:1 (1:6, 6:2, 6:3)

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...