Daniel Michalski pokonał Denisa Kloka i awansował do finału turnieju w Kairze

Strona głównaTenisDaniel Michalski pokonał Denisa Kloka i awansował do finału turnieju w Kairze

Daniel Michalski idzie jak burza przez turniej rangi ITF M15 Cairo 2 w Egipcie. W półfinale wygrał z Rosjaninem Denisem Klokiem 2:1 i awansował do finału, w którym jego rywalem będzie inny Rosjanin Andrey Chepelev.

Potknięcie w pierwszym secie i udany powrót do gry

Rozstawiony z numerem 1. w Kairze Polak był zdecydowanym faworytem starcia z niżej notowanym Denisem Klokiem (767. miejsce w rankingu ATP). Kompletnie nie było tego widać w pierwszym secie, który zajmujący 422. miejsce w rankingu WTA Polak przegrał aż 1:6. Na szczęście wynik ten podziałał na Daniela Michalskiego jak zimny prysznic. 

W kolejnych dwóch setach młody Polak stracił tylko pięć gemów i ostatecznie zameldował się w finale. Trzeba przyznać, że Denis Klok okazał się trudną przeszkodą dla Michalskiego. W wielkim finale Polak zmierzy się z Andreyem Chepelevem, który zajmuje wyższe miejsce w rankingu ATP od swojego rodaka. 

Daniel Michalski – Denis Klok 2:1 (1:6, 6:2, 6:3)

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Igrzyska Europejskie – co to za impreza? Jakie dyscypliny w programie IE 2023 w Krakowie?

Już na przełomie czerwca i lipca czołowi sportowcy w Europie staną do rywalizacji w III edycji Igrzysk Europejskich. W 2023 roku impreza zagości w...

Trzy występy w styczniu, a potem…? Plany Meronka na 2023 rok

Adrian Meronk w 2022 grał najlepiej w swojej karierze, ale obecny sezon zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Najwięcej mówi się o starcie polskiego golfisty...