Dobry mecz Kamila Majchrzaka w Indiach. Polak pokonał Jay’a Clarke’a i awansował do 2 rundy

Strona głównaTenisDobry mecz Kamila Majchrzaka w Indiach. Polak pokonał Jay'a Clarke'a i awansował...

Udanie turniej ATP 250 w indyjskim Pune rozpoczął Kamil Majchrzak. Przeciwnikiem Polaka w pierwszej rundzie był Brytyjczyk Jay Clarke, który do turnieju głównego musiał przebijać się przez kwalifikacje. Ostatecznie po niespełna 80 minutach gry lepszy był 26-letni Majchrzak, który w drugiej rundzie spotka się z Quentinem Halysem z Francji. 

Kontrola pojedynku

Bardzo dobrze w mecz wszedł Kamil Majchrzak. Pierwsze dwie piłki to dwa asy serwisowe Polaka, który od razu pokazał, że przyjechał do Indii po dobry wynik. Polak ostatecznie wygrał gema bez straty punktu. W pierwszym secie oglądaliśmy tylko jedno przełamanie, które miało miejsce w czwartym gemie. Wówczas Polak wykorzystał swój pierwszy breakpoint, po czym szybko dołożył wygraną we własnym gemie serwisowym, a na tablicy wyników zrobiło się 4:1. W kolejnych gemach obaj tenisiści wygrywali swoje podania i set zakończył się wynikiem 6:3. Polak wykorzystał trzecią piłkę setową, po zmarnowaniu dwóch przy serwisie rywala i wyniku 5:2. 

Bardziej wyrównany przebieg miał drugi set. Obaj tenisiści serwowali bardzo dobrze, czego efektem były dość szybko zdobywane gemy. Kluczowy dla przebiegu meczu okazał się jedenasty gem, w którym Polak przełamał Brytyjczyka. W kolejnym gemie Kamil Majchrzak potwierdził swoją dobrą dyspozycję serwisową i wykorzystał drugą piłkę meczową. Ostatecznie wygrał partię 7:5 i może przygotowywać się do pojedynku w drugiej rundzie.

Kamil Majchrzak – Jay Clarke        2:0 (6:2, 7:5)

Quentin Halys kolejnym przeciwnikiem Majchrzaka

Kolejnym rywalem Kamila Majchrzaka w turnieju ATP 250 w Pune będzie 25-letni Francuz Quentin Halys. W pierwszej rundzie sprawił sporą niespodziankę gładko wygrywając z Ricardasem Berankisem z Litwy, który w Indiach rozstawiony był z numerem 7. Nieznacznym faworytem wydaje się Polak, który zajmuje 95 miejsce w rankingu ATP. Jego najbliższy rywal plasuje się na  141 miejscu. Mecz zaplanowano na środę 2 lutego i będzie to ich pierwszy pojedynek w historii. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...