Pewna wygrana Huberta Hurkacza na otwarcie Australian Open

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaTenisPewna wygrana Huberta Hurkacza na otwarcie Australian Open

Hubert Hurkacz rozpoczął Australian Open w dobrym stylu. Polak pokonał w I rundzie reprezentanta gospodarzy Omara Jasikę 7:6, 6:4, 6:2 i może się już szykować do kolejnego spotkania.

Trudny początek, spokojny finisz

W pierwszych dwóch setach mecz nie był spacerkiem dla naszego tenisisty. „Hubi” jednak pewnie utrzymywał swój serwis i pierwszą partię rozstrzygnął w tie-breaku, a drugą w dziewiątym gemie, kiedy przełamał przeciwnika.

Trzecia partia była już dużo spokojniejsza. Polak szybko objął prowadzenie 4:1 i utrzymał je do końca spotkania, ostatecznie kończąc seta wynikiem 6:2. Cały mecz trwał niewiele ponad 2 godziny.

Hubert Hurkacz (Polska, 9) – Omar Jasika (Australia) 7:6 (4), 6:4, 6:2.

W następnym meczu z sąsiadem

„Hubi” już zna swojego kolejnego rywala. Będzie nim utalentowany, 18-letni Jakub Mensik. Reprezentant Czech w I rundzie zaskakująco łatwo poradził sobie z Kanadyjczykiem Denisem Shapovalovem – pokonał go w trzech setach (6:3, 7:5, 7:5).