STS KOD PROMOCYJNY

Pewna wygrana Huberta Hurkacza na otwarcie Australian Open

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaTenisPewna wygrana Huberta Hurkacza na otwarcie Australian Open

Hubert Hurkacz rozpoczął Australian Open w dobrym stylu. Polak pokonał w I rundzie reprezentanta gospodarzy Omara Jasikę 7:6, 6:4, 6:2 i może się już szykować do kolejnego spotkania.

Trudny początek, spokojny finisz

W pierwszych dwóch setach mecz nie był spacerkiem dla naszego tenisisty. „Hubi” jednak pewnie utrzymywał swój serwis i pierwszą partię rozstrzygnął w tie-breaku, a drugą w dziewiątym gemie, kiedy przełamał przeciwnika.

Trzecia partia była już dużo spokojniejsza. Polak szybko objął prowadzenie 4:1 i utrzymał je do końca spotkania, ostatecznie kończąc seta wynikiem 6:2. Cały mecz trwał niewiele ponad 2 godziny.

Hubert Hurkacz (Polska, 9) – Omar Jasika (Australia) 7:6 (4), 6:4, 6:2.

W następnym meczu z sąsiadem

„Hubi” już zna swojego kolejnego rywala. Będzie nim utalentowany, 18-letni Jakub Mensik. Reprezentant Czech w I rundzie zaskakująco łatwo poradził sobie z Kanadyjczykiem Denisem Shapovalovem – pokonał go w trzech setach (6:3, 7:5, 7:5).

Tadeusz Olewicz
Tadeusz Olewicz
W czasie studiów prowadził audycję sportową we wrocławskim Uniradio, a także współpracował z portalami DevilPage.pl i Transfery.info. Po studiach przez 3 lata zajmował się copywritingiem na różne tematy szeroko związane z IT.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...

Polacy w Premier League. Jak biało-czerwoni grali lidze angielskiej 23/24?

Premier League jest uważana za najbardziej elitarne rozgrywki ligowe na świecie. Znajduje się tam kilku zawodników reprezentujących biało-czerwone barwy narodowe, jednak niewielu z nich...