STS KOD PROMOCYJNY

Hubert Hurkacz faworytem w walce o tytuł we Francji

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaTenisHubert Hurkacz faworytem w walce o tytuł we Francji

Po nieudanych zawodach w Rotterdamie, Hubert Hurkacz weźmie udział w turnieju ATP 250 we Francji. Polak jest jednym z głównych faworytów do zwycięstwa, a także najwyżej rozstawionym tenisistą na liście startowej. Co czeka wrocławianina w Marsylii?

Hubert Hurkacz na swoje pierwsze spotkanie w ramach turnieju ATP 250 we francuskiej Marsylii będzie musiał trochę poczekać. To skutek otrzymania wolnego losu w pierwszej rundzie i tego, że Polak jest najwyżej rozstawionym tenisistą, który zadeklarował udział w zawodach. Przypomnijmy, że w najnowszej aktualizacji rankingu ATP, „Hubi” wypadł z czołowej dziesiątki i aktualnie zajmuje 11. lokatę.

Polak będzie też musiał poczekać na poznanie dokładnego rywala. Na ten moment wiadome jest, że zmierzy się z Arthurem Rinderknechem lub Leandro Riedim. O tym, który z nich stanie w środę lub w czwartek naprzeciw Hurkacza zadecyduje bezpośredni pojedynek, który z kolei zaplanowany został na dzisiejszy wieczór.

Marsylia czeka na nowego mistrza, ponieważ Andriej Rublow, który wygrał tu przed rokiem, tym razem zdecydował się wziął udział w turnieju w Dosze. Na zwycięzcę czeka ponad 107 tysięcy dolarów. Kto w teorii może być najpoważniejszym rywalem „Hubiego” w walce o końcowe zwycięstwo? Najprawdopodobniej rozstawiony z dwójką Jannik Sinner oraz Grigor Dimitrow, który pokonał polskiego tenisistę w Rotterdamie kilkanaście dni temu.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...