Hubert Hurkacz i Jannik Sinner w drugiej rundzie turnieju deblowego w Dubaju

Strona głównaTenisHubert Hurkacz i Jannik Sinner w drugiej rundzie turnieju deblowego w Dubaju

Udanie rozpoczął się turniej deblowy dla Huberta Hurkacza i Jannika Sinnera podczas Dubai Duty Free Tennis Championships. Polsko-włoska para w pierwszej rundzie poradziła sobie z niżej notowanymi 24-letnim Alexandrem Bublikiem z Kazachstanu oraz 25-letnim Altugiem Celikbilekiem z Turcji. Debel z Polakiem w składzie wygrał w dwóch setach i zameldował się w drugiej rundzie. Zarówno Hubert Hurkacz, jak i Jannik Sinner startują także w turnieju singlowym, który jest dla nich priorytetem, ponieważ w rankingu ATP zajmują miejsca w ścisłej czołówce.

Wyrównane starcie wygrane w dwóch setach

Przed meczem eksperci i bukmacherzy wskazywali na Huberta Hurkacza i Jannika Sinnera jako głównych faworytów pierwszej rundy. Zgodnie z oczekiwaniami polsko-włoska para lepiej zaczęła to spotkanie i przy pierwszej okazji przełamała rywali. Bardzo szybko zrobiło się 3:0. Z czasem jednak coraz lepiej prezentowali się Kazach i Turek, co poskutkowało przełamaniem zwrotnym w siódmym gemie pierwszego seta. Od tego momentu obie pary wygrywały swoje gemy serwisowe i doszło do tie-breaka. W jego trakcie widzieliśmy bardzo wyrównane starcie, a pierwszą piłkę setową mieli rywale. Na szczęście udało się ją obronić i seta wygrali Hubert Hurkacz i Jannik Sinner.

Drugi set także był bardzo wyrównany i oba duety deblowe wygrywały swoje podanie. Tenisiści dbali o to, by nie dopuszczać rywali do zbyt wielu szans na przełamanie. Ostatecznie polsko-włoski duet sforsował obronę rywali i przełamał ich w dziewiątym gemie. Chwilę później skutecznie zakończyli gema przy własnym podaniu i wygrali pierwszą piłkę meczową. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 Hubert Hurkacz i Jannik Sinner już mogą przygotowywać się do pojedynków singla oraz meczu deblowego w drugiej rundzie. Tam spotkają się z lepszymi z meczu John Peers (Australia)/Filip Polasek (Słowacja) oraz Saketh Myneni i Ramkumar Ramanathan z Indii. Faworytami są ci pierwsi, którzy w turnieju w Dubaju są rozstawieni z numerem 3.

Hubert Hurkacz/Jannik Sinner – Alexander Bublik/Altug Celikbilek    2:0 (7:6, 6:4)