Hubert Hurkacz w II rundzie w Monte Carlo. Kontynuuje serię zwycięstw

Strona głównaTenisHubert Hurkacz w II rundzie w Monte Carlo. Kontynuuje serię zwycięstw

Hubert Hurkacz kontynuuje serię zwycięstw na kortach ziemnych. We wtorek po trzysetowej batalii pokonał Brytyjczyka Jacka Drapera i awansował do II rundy turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo. Pojedynek był bardzo zacięty i zakończył się tie-breakiem. Polak w tym sezonie nie przegrał jeszcze na mączce. O podtrzymanie passy powalczy w II rundzie Rolex Monte-Carlo Masters, gdzie zmierzy się z doświadczonym Hiszpanem Roberto Bautistą-Agutem.

Nie było łatwo. Hurkacz pokonał Drapera w trzech setach

Za Hubertem Hurkaczem (8. ATP) znakomity turniej w Estoril. W Portugalii Polak pewnie wygrał wszystkie mecze i sięgnął po swój premierowy tytuł na mączce. Niemal z marszu przystąpił do rywalizacji w dobrze sobie znanym Monte Carlo. Wrocławianin nie miał najłatwiejszego losowania i już w I rundzie czekał na niego Brytyjczyk Jack Draper (39. ATP). Hubert Hurkacz gra w Monte Carlo jako turniejowa 10. i liczy na kolejny dobry wynik w tym sezonie.

Mecz z Draperem rozpoczął się po jego myśli. Przełamał przy pierwszej okazji i szybko wyszedł na prowadzenie 3:0. W siódmym gemie Brytyjczyk odrobił straty i po chwili doprowadził do remisu 4:4. Później ponownie przyspieszył Hubert Hurkacz, który po raz drugi odebrał rywalowi serwis i zakończył seta 6:4. Drugi set miał zupełnie inny przebieg. Zdominował go Draper, który poprawił skuteczność. Jednocześnie wyraźnie loty obniżył Hurkacz i skończyło się 3:6. Decydująca partia długo układała się po myśli Polaka, który z przełamaniem prowadził już 5:3. Wtedy Brytyjczyk doprowadził do remisu. Doszło do tie-breaka. Ten był już popisem wyżej notowanego Hurkacza. Wygrał aż 7:2 i po trzysetowej batalii awansował do II rundy prestiżowego Rolex Monte-Carlo Masters rangi ATP 1000

Hubert Hurkacz (Polska, 10) – Jack Draper (Wielka Brytania) 6:4, 3:6, 7:6(2)

W II rundzie starcie z doświadczonym Hiszpanem

Hubert Hurkacz nie ma zbyt wiele czasu na odpoczynek. Już w środę zmierzy się w II rundzie singla z doświadczonym Hiszpanem Roberto Bautistą-Agutem (90. ATP). To specjalista od gry na mączce i Polaka czeka trudne zadanie. Do tej pory grali ze sobą pięciokrotnie i lepszy bilans ma Hiszpan, który prowadzi 3:2. Dwa ostatnie mecze w 2023 roku wygrał jednak Hurkacz i liczymy na to, że w Monte Carlo pójdzie za ciosem