STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Iga Świątek rezygnuje ze startu w Adelajdzie. Celem przygotowania do Australian Open

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisAustralian OpenIga Świątek rezygnuje ze startu w Adelajdzie. Celem przygotowania do Australian Open

Po zakończeniu turnieju reprezentacyjnego United Cup Iga Świątek podjęła decyzję o wycofaniu się z zawodów WTA 500 w Adelajdzie. Polka miała być największą gwiazdą australijskiej imprezy, w której przed rokiem doszła do półfinału. Teraz po odpadnięciu Polski z United Cup liderka rankingu WTA narzeka na uraz prawego barku i priorytetem jest dla niej odpowiednie przygotowanie się do startu w Australian Open. 

Wymagający turniej United Cup

Za Igą Świątek wymagający start w turnieju reprezentacyjnym United Cup. Największa polska gwiazda tenisa występowała w nim nie tylko w singlu, ale również w mikście. Ostatecznie Polacy spisali się świetnie i odpadli dopiero w półfinale, gdzie musieli uznać wyższość tenisistów ze Stanów Zjednoczonych. Iga Świątek wygrywała kolejno z zawodniczkami z Kazachstanu, Szwajcarii i Włoch. Ostatecznie uległa dopiero Jessice Peguli w półfinale. Na tym etapie biało-czerwoni zakończyli swój udział w United Cup. 

Przygotowania do Australian Open to priorytet

Choć pierwotnie Iga Świątek miała wystąpić w turnieju WTA 500 na kortach twardych w Adelajdzie, to jednak po trudach United Cup zdecydowała się zrezygnować. Wymagające spotkania sprawiły, że młodej Polce zaczął doskwierać uraz prawego barku. Wydaje się niegroźny, jednak obecnie priorytetem na liderki rankingu WTA są przygotowania do Australian Open. Pierwszy tegoroczny turniej wielkoszlemowy rozpocznie się w Melbourne już 16 stycznia. Do tego czasu pozostało już niespełna 10 dni, które Iga Świątek poświęci na regenerację i trening. 

Nie tylko Świątek rezygnuje z Adelajdy 

Jak się okazuje, nie tylko Iga Świątek rezygnuje ze startu w zawodach Adelaide International, gdzie miała być turniejową jedynką. W ślady reprezentantki Polski poszła także Jessica Pegula, czyli jej ostatnia pogromczyni. Amerykanka przygotowuje się do gry w finale United Cup i w Adelajdzie wystartowałaby niemal z marszu. Zamiast tego postawi na odpoczynek przed Australian Open, by być wówczas w najwyższej formie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...