Iga Świątek w III rundzie Australian Open 2023. Znamy kolejną rywalkę!

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaTenisAustralian OpenIga Świątek w III rundzie Australian Open 2023. Znamy kolejną rywalkę!

Iga Świątek w dwóch setach pokonała Camilę Osorio i awansowała do trzeciej rundy Australian Open 2023. Mecz trwał godzinę i 25 minut. Jej kolejną rywalką będzie Hiszpanka Cristina Bucsa.

Wygrana z Kolumbijką w drugiej rundzie

Iga Świątek po pokonaniu Jule Niemeier w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Australian Open 2023 zmierzyła się z 84. w rankingu Camilą Osorio. Kolumbijka miała być potencjalnie słabszą przeciwniczką od Niemki, dlatego to Polka była zdecydowaną faworytką meczu. Kapryśna aura w Melbourne nie zakłóciła przebiegu spotkania, ponieważ zostało one rozegrane w Rod Laver Arena pod zamkniętym dachem.

21-letnia liderka rankingu WTA świetnie weszła w mecz, ponieważ przy własnym serwisie wygrała gem do zera. Szybko też doprowadziła do dwukrotnego przełamania rywalki, w związku z czym Świątek prowadziła już 4:0 w pierwszym secie. Polka miała kłopoty w piątym i siódmym gemie, przez co przegrała swój serwis. Nie przeszkodziło to jednak wygrać Idze 6:2.

Drugi set rozpoczął się od kolejnych kłopotów Świątek, ponieważ Osorio doprowadziła do gry na przewagi. Iga utrzymała jednak nerwy na wodzy i nie oddała rywalce gema. W siódmym gemie Polka znów przegrała swoje podanie, dlatego na rozstrzygnięcie meczu musieliśmy jeszcze chwilę poczekać. Ostatecznie to 21-letnia liderka wygrała drugi set 6:3 i cały mecz 2:0.

Świątek kontra Bucsa w trzeciej rundzie Australian Open

Rywalkę Igi Świątek miał wyłonić pojedynek Hiszpanki Cristiny Bucsa z Biancą Andreescu. Wydawało się, że Polka w trzeciej rundzie wielkoszlemowego Australian Open 2023 zmierzy się właśnie z Kanadyjką, jednak w meczu obu pań doszło do sporej niespodzianki! Hiszpanka szybko, bo w niespełna pół godziny przegrała w pierwszym secie, więc tym bardziej zaczęto wróżyć pojedynek Igi z Andreescu. Bucsa wzięła się jednak mocno do pracy i wygrała dwa, kolejne sety (7:6 i 6:4), dzięki czemu awansowała do trzeciej rundy turnieju.

Co możemy powiedzieć o Hiszpance? W karierze zwyciężyła w czterech singlowych i dziewięciu deblowych turniejach rangi ITF. Nie zanotowała jeszcze triumfu w turnieju o randze WTA, a aktualnie jest klasyfikowana najwyżej w historii swoich występów na zawodowych kortach. Zajmuje 100. lokatę w rankingu WTA. Jej najlepszym wynikiem w Wielkim Szlemie jest druga runda US Open 2022. W Australii w poprzednim roku zakończyła zmagania na pierwszej rundzie.

Do tej pory obie tenisistki nie miały możliwości bezpośredniej rywalizacji. Będzie to więc ich historyczny pojedynek. W zakładach bukmacherskich STS 21-letnia liderka światowego rankingu WTA jest zdecydowaną faworytką spotkania. Kurs na nią to zaledwie 1.06, dla porównania zwycięstwo rywalki można obstawić po kursie 9.00.

Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.