Wielki mecz Igi Świątek. Azarenka była bezradna

Strona głównaTenisWielki mecz Igi Świątek. Azarenka była bezradna

Iga Świątek w wielkim stylu awansowała do półfinału turnieju Qatar TotalEnergies Open rangi WTA 1000 w katarskiej Dosze. Liderka rankingu w dwóch setach pokonała Białorusinkę Victorię Azarenkę. W drugiej partii było 6:0, co tylko potwierdza różnicę klas pomiędzy obiema zawodniczkami. Tym samym Iga Świątek pomściła Magdalenę Fręch, która przegrała z Białorusinką w I rundzie i pozostała w walce o trzecie zwycięstwo z rzędu w Dosze.

Mecz z Azarenką to popis Igi Świątek

W ćwierćfinale turnieju Qatar TotalEnergies Open doszło do hitowego starcia. Iga Świątek (1. WTA) podejmowała w nim Victorię Azarenkę (31. ATP), która przed laty należała do najlepszych zawodniczek świata. Białorusinka na otwarcie turnieju w Dosze w trzech setach pokonała Magdalenę Fręch. Druga z reprezentantek Polski udanie pomściła swoją rodaczkę. Iga Świątek była zdecydowaną faworytką do awansu i potwierdziła to na korcie.

Pierwsza partia była jeszcze wyrównana. Zaczęła się od przełamania na korzyść Polki. Po chwili rywalka odrobiła straty. Wydawało się, że dojdzie do tie-breaka. W dziewiątym gemie Iga Świątek ponownie przyspieszyła i odebrała rywalce serwis. Później przy swoim podaniu przypieczętowała zwycięstwo w secie 6:4. Prawdziwym popisem w wykonaniu liderki rankingu WTA była druga partia. W niej całkowicie zdominowała Białorusinkę. Victoria Azarenka na przestrzeni całego seta zdobyła tylko osiem małych punktów. Iga Świątek wygrała 6:0 i w niespełna pięć kwadransów zameldowała się w półfinale turnieju rangi WTA 1000 w Dosze

Iga Świątek (Polska, 1) – Wiktoria Azarenka (Białoruś) 6:4, 6:0

Z kim zagra o finał?

Młoda Polka jest na najlepszej drodze do trzeciego zwycięstwa z rzędu w Dosze. Wygrana z Azarenką była już 12. z rzędu w tym turnieju. Teraz Iga Świątek może ze spokojem czekać na wyłonienie swojej kolejnej rywalki. W półfinale turnieju Qatar TotalEnergies Open zagra z Czeszką Karoliną Pliskovą (59. WTA) lub Japonką Naomi Osaką (747. WTA). Ta druga wraca do tenisa po przerwie i gra w Dosze dzięki uprzejmości organizatorów. Bez względu na rywalkę, faworytką półfinału pozostanie Iga Świątek, która do tej pory w Dosze nie straciła jeszcze seta.