Magdalena Fręch odpadła z turnieju w Doha. Azarenka była skuteczniejsza

Strona głównaTenisMagdalena Fręch odpadła z turnieju w Doha. Azarenka była skuteczniejsza

Magdalena Fręch stoczył zacięty bój z Białorusinką Victorią Azarenką w I rundzie singla turnieju Qatar TotalEnergies Open w Doha. Polka postraszyła faworytkę, jednak ostatecznie przegrała w trzech setach. Spotkanie trwało ponad 2,5 godziny. Dla Magdaleny Fręch był to już trzeci pojedynek w Katarze, ponieważ dwa poprzednie rozegrała, przebijając się przez kwalifikacje do turnieju głównego.

Trzysetowy thriller z udziałem Magdaleny Fręch

Oczywiście zdecydowaną faworytką tego meczu była Victoria Azarenka (31. WTA). Za doświadczoną Białorusinką przemawiało miejsce rankingowe i dotychczasowe sukcesy. Z drugiej strony Magdalena Fręch (52. WTA) znajduje się w najlepszym momencie swojej kariery i gra naprawdę dobrze. Udowodniła to m.in. w Australian Open, gdzie odpadła dopiero w IV rundzie po porażce z Amerykanką Coco Gauff (3. WTA)

Otwarcie meczu I rundy w Doha układało się zgodnie z przewidywaniami ekspertów. Jako pierwsza przełamała Azarenka i szybko wyszła na 4:1. Polka odrobiła straty, jednak po chwili znów musiała gonić. Białorusinka nie wypuściła szansy z rąk i wygrała partię 6:3. W drugiej partii role się odwróciły. Choć znów lepszy początek zanotowała rywalka i prowadziła 3:1 z przełamaniem, to jednak później oglądaliśmy koncert w wykonaniu Magdaleny Fręch. Polka wygrała pięć gemów z rzędu i zakończyła partię 6:3. Trzeci set był najbardziej wyrównany. Oglądaliśmy w nim tylko jedno przełamanie. Niestety na korzyść Azarenki, która wygrała 6:3 i awansowała dalej. Magdalena Fręch pokazała się jednak z dobrej strony i postraszyła faworytkę

Wiktoria Azarenka (Białoruś) – Magdalena Fręch (Polska) 6:3, 3:6, 6:3

Polka utrzyma wysokie miejsce rankingowe

Magdalena Fręch za udział w turnieju Qatar TotalEnergies Open w Doha zdobyła 5 dodatkowych punktów rankingowych. Na ten moment plasuje się na 52. miejscu wirtualnego rankingu WTA. Może zostać wyprzedzona przez kilka tenisistek, jednak wciąż powinna plasować się w szóstej dziesiątce tego zestawienia. W najbliższych dniach poznamy kolejne plany startowej polskiej tenisistki.