Jan Zieliński zagra w finale debla w Australian Open 2023. Kto będzie jego rywalem?

Strona głównaTenisAustralian OpenJan Zieliński zagra w finale debla w Australian Open 2023. Kto będzie...

Deblista Jan Zieliński awansował do wielkiego finału Australian Open 2023. W półfinale wraz z partnerującym mu Hugo Nysem pokonali w trzech setach francuski duet Jeremy Chardy/Fabrice Martin. Z kim Polak zagra o najwyższe trofeum?

Awans w dobrym stylu

Dla Jana Zielińskiego awans do wielkoszlemowego finału to życiowy sukces, ponieważ do tej pory w swojej karierze nie miał przyjemności walczyć o najwyższe trofeum. Przed 26-letnim Polakiem ogromna szansa na zdobycie tytułu w Australian Open 2023. W tegorocznej edycji zawodów w Melbourne występuje on w parze z Monakijczykiem Hugo Nysem.

Już półfinałowy pojedynek udowodnił, że przed deblistami niełatwe zadanie. W walce o wielki finał zmierzyli się z francuskim duetem Jeremy Chardy/Fabrice Martin, który postawił trudne warunki. W konsekwencji tego, oglądaliśmy trzysetowy, emocjonujący bój! Ostatecznie to polsko-monakijska para okazała się lepsza (3:6, 7:5, 2:6) i w rywalizacji o prestiżowe trofeum czeka ją jeszcze jeden mecz.

Kto rywalem Zielińskiego?

Z kim zagrają Zieliński/Nys? Ich rywalami będzie australijski duet Rinky Hijikata i Jason Kubler. Trybuny w Melbourne będą mocno dopingować swoich ulubieńców, jednak wierzymy, że czeka nas bardzo dobry mecz i że to właśnie Polak i Monakijczyk zostaną triumfatorami wielkoszlemowego turnieju. Spotkanie to zostało zaplanowane na sobotę 28 stycznia.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Igrzyska Europejskie – co to za impreza? Jakie dyscypliny w programie IE 2023 w Krakowie?

Już na przełomie czerwca i lipca czołowi sportowcy w Europie staną do rywalizacji w III edycji Igrzysk Europejskich. W 2023 roku impreza zagości w...

Dlaczego Malwiny Smarzek nie ma w kadrze polskich siatkarek?

Bez dwóch zdań Malwina Smarzek-Godek to jedna z najlepszych polskich siatkarek ostatnich lat. Jeszcze kilka miesięcy temu trudno było wyobrazić sobie reprezentację Polski bez...