STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Jan Zieliński zagra w finale debla w Australian Open 2023. Kto będzie jego rywalem?

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaTenisAustralian OpenJan Zieliński zagra w finale debla w Australian Open 2023. Kto będzie...

Deblista Jan Zieliński awansował do wielkiego finału Australian Open 2023. W półfinale wraz z partnerującym mu Hugo Nysem pokonali w trzech setach francuski duet Jeremy Chardy/Fabrice Martin. Z kim Polak zagra o najwyższe trofeum?

Awans w dobrym stylu

Dla Jana Zielińskiego awans do wielkoszlemowego finału to życiowy sukces, ponieważ do tej pory w swojej karierze nie miał przyjemności walczyć o najwyższe trofeum. Przed 26-letnim Polakiem ogromna szansa na zdobycie tytułu w Australian Open 2023. W tegorocznej edycji zawodów w Melbourne występuje on w parze z Monakijczykiem Hugo Nysem.

Już półfinałowy pojedynek udowodnił, że przed deblistami niełatwe zadanie. W walce o wielki finał zmierzyli się z francuskim duetem Jeremy Chardy/Fabrice Martin, który postawił trudne warunki. W konsekwencji tego, oglądaliśmy trzysetowy, emocjonujący bój! Ostatecznie to polsko-monakijska para okazała się lepsza (3:6, 7:5, 2:6) i w rywalizacji o prestiżowe trofeum czeka ją jeszcze jeden mecz.

Kto rywalem Zielińskiego?

Z kim zagrają Zieliński/Nys? Ich rywalami będzie australijski duet Rinky Hijikata i Jason Kubler. Trybuny w Melbourne będą mocno dopingować swoich ulubieńców, jednak wierzymy, że czeka nas bardzo dobry mecz i że to właśnie Polak i Monakijczyk zostaną triumfatorami wielkoszlemowego turnieju. Spotkanie to zostało zaplanowane na sobotę 28 stycznia.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...