Jan Zieliński i Hugo Nys w ćwierćfinale turnieju Delray Beach Open

Strona głównaTenisJan Zieliński i Hugo Nys w ćwierćfinale turnieju Delray Beach Open

Debliści Jan Zieliński i Hugo Nys udanie rozpoczęli zmagania w turnieju Delray Beach Open w Stanach Zjednoczonych. Choć ich rywal zmienił się na kilka godzin przed meczem, to jednak nie przeszkodziło im to w zwycięstwie. W dwóch szybkich setach pokonali mołdawsko-francuski duet Radu Albot i Constant Lestienne. Skończyło się 6:3, 6:2 i to polsko-monakijska para jest w najlepszej ósemce zawodów rangi ATP 250.

Szybkie zwycięstwo na otwarcie zmagań w Delray Beach

Rozstawiony z dwójką duet Jan Zieliński i Hugo Nys z Monako należy do grona faworytów do walki o triumf w turnieju Delray Beach Open. Polak powrócił do rywalizacji w cyklu ATP po styczniowym zwycięstwie w grze mieszanej w turnieju wielkoszlemowym Australian Open. Później jeszcze z powodzeniem reprezentował Polskę w meczu Pucharu Davisa przeciwko Kazachstanowi. Kolejnym krokiem była podróż do Stanów Zjednoczonych.

Polsko-monakijska para do końca czekała na poznanie swoich przeciwników. To efekt rezygnacji z udziału w turnieju jednego z debli. Ostatecznie po drugiej stronie siatki stanęli Radu Albot z Mołdawii i Constant Lestienne z Francji. Mecz od początku był jednostronny. Faworyci dominowali na korcie i pewnie wygrywali kolejne gemy. W pierwszym secie zyskali jedno przełamanie więcej i wygrali 6:3. Jeszcze lepiej poszło im w drugiej partii. Tym razem dwukrotnie przełamali swoich przeciwników i skończyło się 6:2. Spotkanie potrwało niespełna godzinę. Jan Zieliński i Hugo Nys pewnie zameldowali się w ćwierćfinale

Jan Zieliński (Polska, 2) / Hugo Nys (Monako, 2) – Radu Albot (Mołdawia, Alt) / Constant Lestienne (Francja, Alt) 6:3, 6:2

Z kim zagrają w ćwierćfinale?

Polsko-monakijska para deblowa zna już swoich kolejnych rywali. W ćwierćfinale turnieju Delray Beach Open ich przeciwnikami będą Guido Andreozzi z Argentyny i Miguel Angel Reyes-Varela z Meksyku. Spotkanie zaplanowano na czwartek 15 lutego. Zdecydowanymi faworytami są Jan Zieliński i Hugo Nys. Liczymy na to, że pójdą za ciosem i włączą się do walki o wygraną w turnieju rangi ATP 250 w Stanach Zjednoczonych.