STS KOD PROMOCYJNY

Jan Zieliński w drugiej rundzie debla w Australian Open 2023. Z kim zagra Polak?

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaTenisAustralian OpenJan Zieliński w drugiej rundzie debla w Australian Open 2023. Z kim...

Jan Zieliński udanie zainaugurował zmagania w grze podwójnej na wielkoszlemowym Australian Open 2023. Polak i partnerujący mu Hugo Nys w trzech setach pokonali duet Rafael Matos/David Vega Hernandez. Z kim zagrają w drugiej rundzie?

Choć Australian Open 2023 oficjalnie rozpoczęło się w poniedziałek 16 stycznia, to Jan Zieliński i partnerujący mu Hugo Nys pojawili się na korcie dopiero w czwartek. Ich pierwszymi rywalami w grze podwójnej na wielkoszlemowym korcie był duet Rafael Matos/David Vega Hernandez. Warto wspomnieć, że Polak w parze z Monakijczykiem osiągali dobre wyniki w 2022 roku, a to pozwoliło im wskoczyć do rankingu TOP 50 deblistów.

To nie był najłatwiejszy mecz dla polsko-monakijskiej pary. Pierwszy set padł łupem rywali, dlatego Zieliński i Nys wiedzieli, że trzeba zaprezentować dobry tenis, by nadal pozostać w grze o wyższe cele. Udało im się zwyciężyć po 6:4 w drugim i trzecim secie, dzięki czemu zameldowali się w kolejnej rundzie debla w Australian Open 2023.

Z kim zagrają? Ich rywalami mogą być Australijczycy Max Purcell i Jordan Thompson lub Argentyńczyk Guillermo Duran oraz Austriak Philipp Oswald. Polsko-monakijska para swojego przeciwnika pozna najwcześniej w piątek.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...