Jan Zieliński wygrał turniej deblowy ATP 1000 w Rzymie. To życiowy sukces

Strona głównaTenisJan Zieliński wygrał turniej deblowy ATP 1000 w Rzymie. To życiowy sukces

Jan Zieliński w parze z Hugo Nysem z Monako w kapitalnym stylu wygrali turniej deblowy Internazionali BNL d’Italia w Rzymie. W wielkim finale polsko-monakijski duet nie dał żadnych szans Holendrom Robinowi Haase i Boticowi van de Zandschulpowi. Spotkanie zakończyło się w dwóch setach 7:5, 6:1. Dzięki temu Jan Zieliński i Hugo Nys osiągnęli największy sukces w dotychczasowej karierze. Polak awansuje na 12. miejsce w rankingu ATP. Wspólnie będą przewodzić klasyfikacji ATP Doubles Race.

Dwusetowe zwycięstwo polsko-monakijskiego debla

Para deblowa Jan Zieliński i Hugo Nys od początku turnieju w Rzymie wyglądała bardzo pewnie. Krok po kroku pokonywali oni kolejnych rywali i awansowali do wielkiego finału. Tam ich przeciwnikami byli Holendrzy Robin Haase i Botic van den Zandschulp. Faworytami bukmacherów byli Zieliński i Nys. Potwierdzili to na korcie w Rzymie. Zdecydowanie bardziej wyrównany był pierwszy set. W nim oba duety pilnowały swojego podania. Pierwsze breakpointy miały miejsce w ósmym gemie, jednak polsko-monakijska para ich nie wykorzystała. Na szczęście zrehabilitowali się w dwunastym gemie, gdy przełamali rywali i zakończyli seta 7:5

Na fali rozpoczęli drugą partię. Holendrzy wygrali tylko pierwszego gema przy swoim serwisie. Pozostałe sześć padło łupem Jana Zielińskiego i Hugo Nysa. Obaj doskonale czuli się na rzymskiej mączce. Dzięki temu wygrali prestiżowy turniej Internazionali BNL d’Italia rangi ATP 1000. Mecz zakończył się wynikiem 7:5, 6:1.

Jan Zieliński (Polska) / Hugo Nys (Monako) – Robin Haase (Holandia) / Botic van de Zandschulp (Holandia) 7:5, 6:1

Największy sukces w karierze

Dla obu tenisistów to największy sukces w dotychczasowej karierze. Do tej pory nie wygrali turnieju tej rangi. Dobry wynik w Rzymie sprawi, że Jan Zieliński awansuje na 12. miejsce w rankingu deblowym ATP. Hugo Nys będzie 14. Duet ten w najnowszym notowaniu ATP Doubles Race będzie na pierwszym miejscu. To zestawienie, które wyłoni pary deblowe na turniej ATP Finals. Liczymy na to, że Jan Zieliński i Hugo Nys potwierdzą swoją dobrą dyspozycję w rozpoczynającym się wielkoszlemowym Roland Garros w Paryżu.