Katarzyna Kawa i Maja Chwalińska udanie rozpoczęły walkę o udział w Wimbledonie

Strona głównaTenisWimbledonKatarzyna Kawa i Maja Chwalińska udanie rozpoczęły walkę o udział w Wimbledonie

Katarzyna Kawa oraz Maja Chwalińska walczą o udział w wielkoszlemowym Wimbledonie, który rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek, 27 czerwca. Polki odniosły pierwsze zwycięstwo i tym samym przybliżyły się do występu na legendarnych kortach w Londynie.

Ten sam wynik

Tym samym rezultatem zakończyły się pierwsze mecze kwalifikacyjne do Wimbledonu w wykonaniu Katarzyny Kawy i Mai Chwalińskiej. Tenisistki znad Wisły odniosły w swoich spotkaniach zwycięstwa 2:1. Ponadto zarówno jedna, jak i druga Polka rozpoczęły od wygranego seta. Kawa pokonała Szwajcarkę Susan Benedecchi, natomiast Chwalińska – Hiszpankę Alinę Bolsovą.

Kiedy następne mecze Polek?

Następne mecze naszych reprezentantek odbędą się dziś o godzinie 15:55. Katarzyna Kawa stanie po przeciwnej stronie siatki z Sophie Chang z USA, natomiast Chwalińska zmierzy się z pochodzącą z Rumunii Alexandrą Ignatik. Polki wydają się być faworytkami.

Aby awansować do drabinki turniejowej słynnego Wimbledonu należy przejść trzystopniową fazę eliminacji. Oznacza to, że polskie tenisistki muszą jeszcze wygrać dwa spotkania.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lech rozbił Villarreal i zagra w pucharach na wiosnę!

Zrobili to! Piłkarze Lecha Poznań efektownie wygrali 3:0 z Villarreal CF i zapewnili sobie drugie miejsce w grupie C Ligi Konferencji Europy. Dzięki temu...

Dlaczego Malwiny Smarzek nie ma w kadrze polskich siatkarek?

Bez dwóch zdań Malwina Smarzek-Godek to jedna z najlepszych polskich siatkarek ostatnich lat. Jeszcze kilka miesięcy temu trudno było wyobrazić sobie reprezentację Polski bez...