Kawa i Chwalińska o krok od Wimbledonu!

Strona głównaTenisWimbledonKawa i Chwalińska o krok od Wimbledonu!

Już tylko jedno zwycięstwo dzieli Katarzynę Kawę i Maję Chwalińska od udziału w wielkoszlemowym Wimbledonie. Awans na prestiżowy turniej znajduje się na wyciągnięcie ręki.

Pewny triumf Kawy

Katarzyna Kawa dość bezproblemowo rozprawiła się w drugiej rundzie kwalifikacyjnej do Wimbledonu z Sophie Chang, wygrywając 2:0. Nasza reprezentantka wygrała pierwszego seta wynikiem 6:4, zaś drugiego – 6:2. O główną drabinkę na londyńskich kortach zagra z Francuzką Leolią Jeanjean. Z pewnością będzie to najbardziej wymagająca z dotychczasowych rywalek Polki.

Trzygodzinna przeprawa Chwalińskiej

Nieco cięższą przeprawę miała Maja Chwalińska, która do pokonania swojej oponentki potrzebowała trzech godzin na korcie. Tenisistka z Dąbrowy Górniczej ostatecznie zwyciężyła z Alexandrą Ignatik 2:1. 6:2, 5:7, 6:2 – tak prezentowały się wyniki poszczególnych setów. Teraz młodej Polce przyjdzie mierzyć się z wyżej notowaną Amerykanką Coco Vandeweghe.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Memy vs. rzeczywistość, czyli kto Sportowcem Roku 2022?

Choć dopiero mamy wrzesień, to w świecie sportu wydarzyło się tak wiele, że nie może dziwić fakt dywagacji dotyczących tego, kto zgarnie tytuł Sportowca...

Mariusz Pudzianowski wróci do oktagonu KSW jeszcze w tym roku! Kto będzie przeciwnikiem?

Mariusz Pudzianowski po raz kolejny wejdzie do oktagonu podczas grudniowej gali KSW 77, która odbędzie się 17 grudnia w Gliwicach. Zawodnik sam potwierdził tę...