Emocji nie brakowało. Magda Linette w II rundzie w Madrycie

Strona głównaTenisEmocji nie brakowało. Magda Linette w II rundzie w Madrycie

To były trzy zacięte sety. Magda Linette przełamała opór Włoszki Elisabetty Cocciaretto i awansowała do II rundy turnieju WTA 1000 w Madrycie na kortach ziemnych. To Włoszka wygrała pierwszego seta. Później Polka pokazała hart ducha i odrobiła straty. To cenne zwycięstwo. Teraz przed Magdą Linette wielkie wyzwanie. W II rundzie zagra z wiceliderką światowego rankingu WTA Białorusinką Aryną Sabalenką.

Trzy zacięte sety na otwarcie Linette w Madrycie

W ubiegłym tygodniu Magda Linette (48. WTA) awansowała do finału turnieju WTA 250 we francuskim Rouen. Tam nieco poprawiła swoje notowania w rankingu. Niestety w finale uległa Amerykance Slaone Stephens (33. WTA). Polka niemal z marszu przystąpiła do kolejnych zmagań. Bierze udział w mocno obsadzonym turnieju Mutua Madrid Open na kortach ziemnych w Madrycie. To jedne z najważniejszych zawodów w całym sezonie na mączce.

Na inaugurację Polka rywalizowała z Włoszką Elisabettą Cocciaretto (54. WTA). Faworytką bukmacherów była rywalka i to ona lepiej weszła w to spotkanie. Przełamała przy pierwszej sposobności. Polkę stać było na odrobienie strat i doprowadzenie do 3:3. Niestety rywalka znów przyspieszyła i z dwoma kolejnymi przełamaniami zakończyła seta 6:3. W drugim secie role się odwróciły. Od stanu 1:2 to Magda Linette wygrała cztery kolejne gemy i wyszła na pewne 5:2. Partię zakończyła 6:4. Trzeci set był bardzo zacięty. Na początek obie zanotowały po przełamaniu. Kluczowe akcje rozegrano w siódmym gemie. Magda Linette odebrała Włoszce serwis i wypracowała cenną przewagę, której nie oddała do samego końca. Skończyło się 6:4 i Polka gra dalej.

Magda Linette (Polska) – Elisabetta Cocciaretto (Włochy) 3:6, 6:4, 6:4

Wielki hit z udziałem Magdy Linette w II rundzie

Polka już może szykować się do hitowego starcia z Białorusinką Aryną Sabalenką (2. WTA). Ta ze względu na rozstawienie rozpoczyna turniej w Madrycie od II rundy. Do tej pory obie grały ze sobą trzykrotnie i za każdym razem lepsza była rywalka. Ostatni mecz miał miejsce w styczniu ubiegłego roku w Australian Open. Najboleśniejszej porażki Polka doznała na turnieju olimpijskim w Tokio. Liczymy na to, że w Madrycie powalczy o pierwsze zwycięstwo nad utytułowaną rywalką.