Magda Linette – Daria Kasatkina 6:2, 6:3. Awans do ćwierćfinału w Wuhan

Strona głównaTenisMagda Linette – Daria Kasatkina 6:2, 6:3. Awans do ćwierćfinału w Wuhan

Magda Linette rozegrała kolejny świetny mecz w chińskim Wuhan. W III rundzie w dwóch setach pewnie pokonała rozstawioną z ósemką Rosjankę Darię Kasatkinę. Spotkanie zakończyło się szybkim 6:2, 6:3 i potrwało niewiele ponad godzinę. Magda Linette jest już w ćwierćfinale prestiżowych zawodów rangi WTA 1000. Tam zagra z czwartą rakietą świata, Amerykanką Coco Gauff.

Przełamanie złej serii i pewna wygrana z Kasatkiną

Przed meczem III rundy turnieju Dongfeng Voyah Wuhan Open Magda Linette (45. WTA) miała serię trzech porażek z rzędu z Darią Kasatkiną (11. WTA). Miała jednak prawo liczyć na dobry wynik, ponieważ w Wuhan pokonała już m.in. Ludmiłę Samsonową (23. WTA). Teraz poszła za ciosem. Mecz z faworyzowaną Rosjanką układał się po myśli Magdy Linette. Pierwsze przełamanie przyszło w czwartym gemie. Polka wyszła na 3:1. Choć po chwili Kasatkina zanotowała przełamanie zwrotne, to jednak później była bezradna. Trzy kolejne gemy padły łupem Linette, która pierwszą partię wygrała 6:2

Niewiele więcej emocji mieliśmy w drugim secie. Znów jako pierwsza przełamała Polka i prowadziła 2:0. Wówczas Rosjankę stać było jeszcze na jeden zryw. Odrobiła straty i doprowadziła do 2:2. Kluczowy dla losów tego gema był szósty gem. Magda Linette ponownie zaskoczyła Kasatkinę przy jej serwisie. Po chwili wyszła na 5:2. Przewagi nie zmarnowała. Seta wygrała 6:3, a cały mecz potrwał niewiele ponad godzinę. To efektowne zwycięstwo Magdy Linette z tenisistką z czołówki rankingi WTA.

Magda Linette (Polska) – Daria Kasatkina (Rosja, 8) 6:2, 6:3

Gauff kolejną rywalką Magdy Linette w Wuhan

Znamy kolejną rywalkę Magdy Linette w turnieju rangi WTA 1000 w Wuhan. Polka zmierzy się z czwartą rakietą świata, Amerykanką Coco Gauff (4. WTA). Oczywiście to rywalka będzie zdecydowaną faworytką. Do tej pory obie grały ze sobą tylko raz. W 2021 roku w US Open w trzech setach wygrała Gauff. Magdę Linette stać jednak na zaskoczenie faworytki i sprawienie kolejnej niespodzianki w Wuhan. Stawką tego meczu będzie awans do półfinału.