STS KOD PROMOCYJNY

Linette liderką polskiej kadry. Znamy skład na finały Billie Jean King Cup w Sewilli

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisLinette liderką polskiej kadry. Znamy skład na finały Billie Jean King Cup...

Poznaliśmy skład reprezentacji Polski w tenisie ziemnym kobiet, która już za niespełna miesiąc wystąpi w finałach Billie Jean King Cup w Sewilli. Liderką naszej kadry będzie Magda Linette. Oprócz niej w drużynie znalazły się Magdalena Fręch, Katarzyna Kawa i Weronika Falkowska. Biało-czerwone w Sewilli zagrają w grupie C z Kanadą i Hiszpanią. Niestety po raz kolejny w reprezentacji zabraknie Igi Świątek. 

Kadra Polski na finały Billie Jean King Cup

Liderką reprezentacji Polski kobiet w tenisie ziemnym w hiszpańskiej Sewilli będzie Magda Linette (23. WTA). Tenisistka ta ma prowadzić biało-czerwone do walki o jak najlepszy wynik. Ponadto trener kadry narodowej Maciej Domka oraz kapitan Dawid Celt zdecydowali się na powołanie Magdaleny Fręch (70. WTA), Katarzyny Kawy (220. WTA) i Weroniki Falkowskiej (309. WTA). Do rozpoczęcia turnieju finałowego w Sewilli trenerzy mogą wprowadzić jeszcze dwie zmiany w składzie oraz zdecydować się na ewentualne powołanie dla piątej zawodniczki. 

Przed rokiem Polki odpadły w fazie grupowej. Teraz chcą poprawić ten wynik, choć będzie o to bardzo trudno. Biało-czerwone trafiły do grupy C, gdzie rywalizować będą z Kanadyjkami oraz gospodyniami z Hiszpanii. Pierwszy mecz rozegrają 9 listopada z Kanadą. Dzień później zagrają z Hiszpankami. Awans do półfinału wywalczy tylko najlepsza drużyna, dlatego wyzwanie jest niezwykle trudne. 

Iga Świątek zagra w WTA Finals

Niestety po raz kolejny w finałach Billie Jean King Cup zabraknie Igi Świątek (2. WTA), czyli najlepszej polskiej tenisistki. Podobnie jak przed rokiem, tak i teraz termin turnieju jest bardzo bliski zmaganiom WTA Finals, które kończą sezon w kobiecym cyklu WTA. Polka jest wiceliderką rankingu i poleci do meksykańskiego Cancun walczyć o zwycięstwo. Turniej Meksyku kończy się dopiero 5 listopada. Finały Billie Jean King Cup rozpoczynają się dwa dni później. To zbyt krótki czas na to, aby wrócić z Meksyku do Europy i wziąć udział w kolejnym wymagającym turnieju. Może to powodować niepotrzebne ryzyko kontuzji. W związku z tym Iga Świątek wraz ze sztabem szkoleniowym podjęli decyzję, że zabraknie jej w Sewilli. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...