Koncert Magdy Linette i pewny awans do ćwierćfinału w Rouen

Strona głównaTenisKoncert Magdy Linette i pewny awans do ćwierćfinału w Rouen

Magda Linette w świetnym stylu awansowała do ćwierćfinału turnieju halowego Open Capfinances Rouen Metropole we Francji. Polka zdominowała na korcie Serbkę Nataliję Stevanović i wygrała 6:2, 6:1. Błyskawicznie zameldowała się w ćwierćfinale turnieju rangi WTA 250 na kortach ziemnych i może oczekiwać na wyłonienie swojej kolejnej rywalki. Będzie nią Rosjanka Anastazja Pawluczenkowa lub Holenderka Arantxa Rus.

Jednostronny mecz na korzyść Magdy Linette

Zdecydowaną faworytką do wygrania tego meczu była Magda Linette (60. WTA). Polka udanie rozpoczęła turniej w Rouen i w I rundzie pewnie pokonała Francuzkę Elsę Jacquemot (157. WTA). W kolejnym meczu mierzyła się kwalifikantką z Serbii Nataliją Stevanović (204. WTA), która wcześniej nieoczekiwanie wyeliminowała rozstawioną z ósemką Rosjankę Annę Blinkową (45. WTA).

Mecz II rundy turnieju Open Capfinances Rouen Metropole od początku toczył się pod dyktando Magdy Linette. Polka zdominowała swoją rywalkę na korcie i starcie rozstrzygnęła w niewiele ponad godzinę. Linette rozpoczęła od przełamania i szybko wyszła na 3:0. Później gra się wyrównała, jednak to Polka utrzymywała bezpieczną przewagę. W ósmym gemie przełamała po raz drugi i partię zakończyła 6:2. Jeszcze bardziej jednostronny był drugi set. Na początek obie wygrały swoje gemy serwisowe i było 1:1. Kolejne pięć gier padło łupem Magdy Linette, która wygrała partię 6:1 i cały mecz zakończyła w dwóch szybkich setach

Magda Linette (Polska) – Natalija Stevanović (Serbia, Q) 6:2, 6:1

Z kim Magda Linette zagra w ćwierćfinale?

Magda Linette ze spokojem może czekać na wyłonienie swojej kolejnej rywalki w halowym turnieju w Rouen. O półfinał zagra z rozstawioną z jedynką Rosjanką Anastazją Pawluczenkową (22. WTA) lub Holenderką Arantxą Rus (53. WTA). Rosyjsko-holenderskie starcie zaplanowano na czwartek. Od początku turnieju w Rouen Magda Linette znajduje się w dobrej dyspozycji i bez względu na kolejną rywalkę, może pokusić się o awans do półfinału.