Magda Linette w drugiej rundzie turnieju WTA 250 w Clevelenad

Strona głównaTenisMagda Linette w drugiej rundzie turnieju WTA 250 w Clevelenad

Magda Linette bardzo dobrze rozpoczęła swój ostatni turniej przed tegorocznym US Open. Polka bierze udział w Tennis in the Land w Cleveland. Zawody mają rangę WTA 250. Reprezentantka Polski już w meczu pierwszej rundy musiała mierzyć się z wymagającą przeciwniczką. Na jej drodze stanęła wyżej notowana Julia Putincewa z Kazachstanu. Ostatecznie Magda Linette wygrała bardzo przekonująco i awansowała dalej. W 2 rundzie zmierzy się z doświadczoną Rumunką Soraną Cirsteą, która również jest wyżej notowana.

Dwusetowe zwycięstwo Magdy Linette

Przed rozpoczęciem meczu Magdy Linette (67. WTA) z Julią Putincewą (39. WTA) trudno było wskazać jednoznaczną faworytkę. Niewiele większe szanse na zwycięstwo dawano jednak zawodniczce z Kazachstanu. W ostatnich latach obie regularnie ze sobą rywalizują. Mecz w Cleveland był już siódmym w historii ich pojedynków. Po przekonującym zwycięstwie lepszy bilans ma Magda Linette, która do tej pory wygrała pięć razy

Spotkanie rozpoczęło się po myśli Polki. Już w pierwszym gemie meczu przełamała rywalkę. Niestety Putincewa od razu odpowiedziała przełamaniem zwrotnym. Identyczną sytuację mieliśmy w piątym i szóstym gemie pierwszej partii. Ostatecznie utrzymywał się remis i wiele wskazywało na to, że dojdzie do tie-breaka. Jednak od stanu 3:4 trzy kolejne gemy padły łupem Magdy Linette i zakończyła pierwszego seta zwycięstwem 6:4. W drugiej partii Polka poszła za ciosem. Wygrała kolejne dwa gemy i wyszła na prowadzenie 2:0. Później jeszcze raz przełamała rywalkę i zakończyła seta 6:2, a cały mecz wygrała 2:0.

Magda Linette (Polska) – Julia Putincewa (Kazachstan) 6:4, 6:2

Z Cirsteą o awans do ćwierćfinału

Magda Linette w 2. rundzie zmierzy się z doświadczoną Soreną Cirsteą (38. WTA) z Rumunii. Faworytką wydaje się być Rumunka, jednak Polka pokazała już w tym turnieju, że stać ją na zwycięstwo z wyżej notowaną rywalką. Stawką tego pojedynku będzie awans do ćwierćfinału. Dla obu zawodniczek turniej Tennis in the Land w Cleveland to ostatni sprawdzian przed US Open. Ostatni turniej wielkoszlemowy w tym roku rozpocznie się już 29 sierpnia w Nowym Jorku