Magda Linette przegrała z Brady i odpadła w II rundzie US Open

Strona głównaTenisUS OpenMagda Linette przegrała z Brady i odpadła w II rundzie US Open

Niestety Magda Linette nie sprostała Amerykance Jennifer Brady i odpadła z turnieju singlowego US Open na etapie II rundy. Spotkanie potrwało ponad dwie godziny i zakończyło się w trzech setach. Polka grała w Nowym Jorku jako rozstawiona z numerem 24. Ostatecznie przegrała z niżej notowaną Brady. Przed Magdą Linette jeszcze start w turnieju deblowym, gdzie stworzy duet z Amerykanką Bernardą Perą.

Trzy sety i porażka Magda Linette

W II rundzie US Open Magda Linette (24. WTA) mierzyła się z Amerykanką Jennifer Brady (433. WTA). Choć obie tenisistki w rankingu dzieli ponad 400 miejsc, to jednak faworytką bukmacherów była Amerykanka. Niestety potwierdziło się to na korcie. Magda Linette nieudanie weszła w ten mecz. Straciła swoje pierwsze podanie i szybko zrobiło się 0:3 dla Brady. Później Polka wywalczyła honorowego gema w premierowej odsłonie. Brady nie wypuściła szansy z rąk, przełamała ponownie i zakończyła partię 6:1

Magda Linette nie mogła pozwolić sobie już na żadne błędy. W drugim secie role się odwróciły. Od stanu 2:1 dla Brady nasza reprezentantka wygrała pięć gemów z rzędu i wygrała seta 6:2. Dzięki temu powróciła do gry o awans do III rundy US Open. Niestety decydujący set to ponownie lepsza gra Jennifer Brady. Szybko wypracowała sobie przewagę dwóch przełamań i prowadziła 4:1. Zakończyła seta 6:2 i po dwóch godzinach gry zameldowała się w III rundzie US Open. Magda Linette może mówić o niewykorzystanej szansie

Jennifer Brady (USA) – Magda Linette (Polska, 24) 6:1, 2:6, 6:2

Czas na turniej deblowy

Po odpadnięciu z turnieju singlowego US Open Polka pozostanie w Nowym Jorku. Wszystko dlatego, że zagra również w turnieju deblowym. Tam Magda Linette stworzy duet z Amerykanką Bernardą Perą. Ich pierwszy mecz już w czwartek, gdy zmierzą się z Włoszkami Elisabettą Cocciaretto i Martiną Trevisan. Polsko-amerykańska para jest faworytem tego meczu. Liczymy na to, że Linette i Pera pewnie awansują do II rundy turnieju gry podwójnej.