STS KOD PROMOCYJNY

Magda Linette zagra dopiero w środę. Pogoda pokrzyżowała plany tenisistce

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaTenisAustralian OpenMagda Linette zagra dopiero w środę. Pogoda pokrzyżowała plany tenisistce

Długo czekaliśmy, aby we wtorek na kort w Melbourne weszła Magda Linette. Niestety, pogoda pokrzyżowała plany polskiej tenisistce, która swój mecz pierwszej rundy singla rozegra dopiero w środę.

Początkowo awizowano, że Magda Linette zamelduje się na korcie w Melbourne w nocy z poniedziałku na wtorek czasu polskiego. Spotkania miały rozpocząć się od godziny 1:00, a mecz Polki zaplanowano jako trzeci w kolejności. Plany organizatorów oraz naszej tenisistki zostały pokrzyżowane przez kapryśną aurę w Australii. Najpierw na rozegranie spotkań nie pozwalały ogromne upały, a następnie ulewny deszcz.

Po paru godzinach pogoda nieco się poprawiła, ale ze względu na późną porę w Australii zdecydowano się przełożyć mecze pierwszej rundy singla na środę. Tym samym na mecz 30-letniej poznanianki będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Na ten moment nie jest dokładna znana godzina starcia Linette z Egipcjanką Mayar Sherif.

Linette jeszcze jako jedyna z biało-czerwonych nie rozegrała swojego spotkania w ramach pierwszej rundy Australian Open 2023. W drugiej rundzie są już pozostali Polacy, czyli Iga Świątek i Hubert Hurkacz. Ich mecze także zostały zaplanowane na środę 18 stycznia.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...