STS KOD PROMOCYJNY

Magdalena Fręch wykonała pierwszy krok ku Australian Open 2023

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaTenisAustralian OpenMagdalena Fręch wykonała pierwszy krok ku Australian Open 2023

Magdalena Fręch bierze udział w kwalifikacjach do Australian Open 2023, które rozpoczęły się w poniedziałek 9 stycznia. Polska tenisistka rozbiła Austriaczkę Sinję Kraus 6:2, 6:0. W drugiej rundzie zmierzy się z Amerykanką Sachią Vickery.

Magdalena Fręch jako jedyna Polka znalazła się w trzystopniowych kwalifikacjach, których przejście uprawnia do gry w Australian Open 2023. 25-latka została rozstawiona w nich z piątką i już pierwszego dnia, czyli 9 stycznia weszła na kort. Jej rywalką była Austriaczka Sinja Kraus, zajmująca 193. lokatę w rankingu WTA. Pojedynek trwał zaledwie 55 minut. W tym czasie Fręch mogła pochwalić się choćby trzema asami serwisowymi.

Zwycięstwo nad Kraus pozwoliło 25-latce awansować do drugiej rundy kwalifikacji, która odbędzie się w najbliższą środę. Rywalką Fręch będzie Amerykanka Sachia Vickery, zajmująca 204. miejsce w rankingu WTA. Nasza tenisistka dość dobrze zna swoją najbliższą przeciwniczkę, ponieważ na zawodowych kortach miała już okazję trzykrotnie z nią rywalizować. Dwukrotnie jednak przegrała (w 2018 i 2021 roku). Z kolei pierwsze zwycięstwo w starciu bezpośrednim zanotowała dwa miesiące temu w Tampico.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN za gola Holandii w meczu z Turcją

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy poprawnie gola Holandii w meczu z Turcją to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus w wysokości...

Polacy w Serie A. Jak statystyki biało-czerwonych w calcio?

We Włoszech niezmiennie występuje najliczniejsza kolonia polskich piłkarzy za granicą. Powietrze w Italii najwidoczniej sprzyja biało-czerwonym i w tym sezonie zobaczymy kilka, nowych twarzy...