Magdalena Fręch wykonała pierwszy krok ku Australian Open 2023

Strona głównaTenisAustralian OpenMagdalena Fręch wykonała pierwszy krok ku Australian Open 2023

Magdalena Fręch bierze udział w kwalifikacjach do Australian Open 2023, które rozpoczęły się w poniedziałek 9 stycznia. Polska tenisistka rozbiła Austriaczkę Sinję Kraus 6:2, 6:0. W drugiej rundzie zmierzy się z Amerykanką Sachią Vickery.

Magdalena Fręch jako jedyna Polka znalazła się w trzystopniowych kwalifikacjach, których przejście uprawnia do gry w Australian Open 2023. 25-latka została rozstawiona w nich z piątką i już pierwszego dnia, czyli 9 stycznia weszła na kort. Jej rywalką była Austriaczka Sinja Kraus, zajmująca 193. lokatę w rankingu WTA. Pojedynek trwał zaledwie 55 minut. W tym czasie Fręch mogła pochwalić się choćby trzema asami serwisowymi.

Zwycięstwo nad Kraus pozwoliło 25-latce awansować do drugiej rundy kwalifikacji, która odbędzie się w najbliższą środę. Rywalką Fręch będzie Amerykanka Sachia Vickery, zajmująca 204. miejsce w rankingu WTA. Nasza tenisistka dość dobrze zna swoją najbliższą przeciwniczkę, ponieważ na zawodowych kortach miała już okazję trzykrotnie z nią rywalizować. Dwukrotnie jednak przegrała (w 2018 i 2021 roku). Z kolei pierwsze zwycięstwo w starciu bezpośrednim zanotowała dwa miesiące temu w Tampico.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Sukcesy zawodników z Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego w 2022 roku

Rok 2022 był pełen sukcesów zawodników startujących z licencjami Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. Łącznie w Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy biało-czerwoni zdobyli...

W piątek 8 kwietnia startują Mistrzostwa Świata dywizji IB w hokeju na lodzie kobiet. Na co stać Polki?

W tym roku Mistrzostwa Świata dywizji IB w hokeju na lodzie kobiet odbędą się w Katowicach. Zespoły będą rywalizowały na lodowisku Jantor, a turniej...