STS KOD PROMOCYJNY

Nie tylko Świątek i Hurkacz. Kto z Polaków zagra w Australian Open?

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisAustralian OpenNie tylko Świątek i Hurkacz. Kto z Polaków zagra w Australian Open?

Poznaliśmy listy zgłoszeniowe polskich tenisistek i tenisistów do Australian Open 2023. Już teraz wiadomo, że w kobiecej drabince zapewniony udział mają Iga Świątek i Magda Linette, a w męskiej Hubert Hurkacz. Kto jeszcze z biało-czerwonych powalczy w kwalifikacjach o udział w turnieju głównym, a kto całkowicie zrezygnował ze startu w Melbourne? Sprawdź listy zgłoszeniowe w singlu kobiet i mężczyzn. 

Dwie Polki pewne udziału w AO 2023

Oczywiście pewna udziału w turnieju Australian Open 2023 jest liderka światowego rankingu WTA Iga Świątek. Młoda Polka nigdy nie wygrała w Melbourne, jednak w styczniu powinna być zaliczana do grona głównych faworytek. Oprócz niej w turnieju głównym oglądać będziemy jeszcze Magdę Linette, która zajmuje 48. miejsce w rankingu. Pozostałe Polki powalczą w kwalifikacjach, które rozpoczną się 11 stycznia. Podobnie, jak przed rokiem, mają one trzy stopnie. 

Wśród kobiet w kwalifikacjach będziemy oglądali Magdalenę Fręch i Maję Chwalińską. Szansę na udział w nich mają również Katarzyna Kawa i Weronika Falkowska, jednak zajmują kolejno 25. i 27. miejsce na liście oczekujących. Oznacza to, że w skoczą do drabinki kwalifikacji w sytuacji, gdy wyżej rozstawione tenisistki się z nich wycofają. Co ciekawe Magdalena Fręch jest 21. na liście rezerwowych do udziału w drabince głównej. Jeżeli aż 21 wyżej rozstawionych zawodniczek się wycofa, to wskoczy ona do turnieju bez potrzeby gry w kwalifikacjach. 

Tylko Hurkacz w drabince głównej

Na ten moment wśród mężczyzn w drabince głównej z Polaków znajduje się tylko Hubert Hurkacz, czyli dziesiąta rakieta świata. Ze względu na ranking udział w Australian Open powinien mieć zapewniony Kamil Majchrzak (77. ATP), jednak obecnie jest zawieszony z powodu toczącej się sprawy o stosowanie dopingu. Na liście oczekujących do gry w kwalifikacjach Australian Open znajduje się Kacper Żuk, który zajmuje na niej dopiero 18. miejsce. Jeżeli inni się wycofają, to weźmie udział w eliminacjach. W przeciwnym razie wystartuje w turnieju ATP 75 w Nonthaburi w Tajlandii. Już teraz wiadomo, że z udziału w kwalifikacjach wycofał się Daniel Michalski, który weźmie udział we wspominanych zawodach w Tajlandii. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...