Pewne zwycięstwo i awans Hurkacza do II rundy US Open

Strona głównaTenisUS OpenPewne zwycięstwo i awans Hurkacza do II rundy US Open

Hubert Hurkacz bez większych problemów poradził sobie z Niemcem Oscarem Otte i awansował do II rundy tenisowego US Open. Całe spotkanie potrwało niespełna dwie godziny. Reprezentant Polski rozstawiony z numerem 8. potwierdził swoje aspiracje. Jeszcze przed turniejem stawiany był w szerokim gronie faworytów do walki o końcowe zwycięstwo. W drugiej rundzie 1 września Hubert Hurkacz zmierzy się z Białorusinem Ilją Iwaszką i ponownie będzie faworytem.

Polak był zdecydowanym faworytem

Reprezentant Polski był zdecydowanym faworytem meczu I rundy. Hubert Hurkacz (10. ATP) w Nowym Jorku gra jako rozstawiony z 8. Kurs w Zakładach Bukmacherskich STS na jego zwycięstwo z Niemcem wynosił 1.20. Oscar Otte (41. ATP) okazał się łatwym przeciwnikiem. Obaj zmierzyli się po raz drugi w historii. Wcześniej do meczu pomiędzy nimi doszło w Indian Wells w marcu i tam również górą był Polak. 

Trzy szybkie sety 

Cały mecz potrwał zaledwie 105 minut. Polak w niespełna dwie godziny uporał się z przeciwnikiem i zameldował się w II rundzie US Open. W pierwszym secie już w trzecim gemie Hurkacz przełamał rywala, a następnie kontrolował przebieg gry. W 9. gemie mógł przełamać ponownie, jednak nie wykorzystał dwóch piłek setowych. Ostatecznie chwilę później wygrał partię 6:4. Drugi set był jeszcze bardziej jednostronny. Polak przełamywał dwukrotnie i wygrał seta 6:2. Trzecia partia miała bardzo podobny przebieg do pierwszej. Polak znów szybko przełamał Niemca, a później kontrolował dalsze losy spotkania. Seta zakończył 6:4, a cały mecz wygrał 3:0. Przed meczem mogliśmy spodziewać się tego, że Niemiec postawi trudniejsze warunki gry, jednak Oscar Otte tego dnia był wyraźnie słabszy od najlepszego polskiego tenisisty. 

Hubert Hurkacz (Polska, 8) – Oscar Otte (Niemcy) 6:4, 6:2, 6:4

Z Iwaszką o III rundę

Kolejnym przeciwnikiem Polaka będzie Białorusin Ilja Iwaszka (73. ATP). Ponownie zdecydowanym faworytem meczu wydaje się być Hubert Hurkacz. Do tej pory zawodnicy mierzyli się ze sobą pięć razy i trzykrotnie jako zwycięzca z kortu schodził reprezentant Polski. Do ostatniego spotkania doszło w 2019 roku w australijskiej Canberrze i tam triumfował Polak. Mecz II rundy US Open zaplanowano na czwartek 1 września.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jarosław „pasha” Jarząbkowski zawalczy na HIGH League 6!

Jarosław „pasha” Jarząbkowski wraca do sportów walki. Federacja High League ogłosiła, że jeden z najlepszych graczy CS:GO ponownie zawalczy na ich gali. „Pasha” w...

Kacper Stokowski pobił rekord Polski na 50 metrów stylem grzbietowym

Kacper Stokowski ze znakomitej strony pokazał się podczas sesji eliminacyjnej na mistrzostwach świata w Melbourne. Młody Polak okazał się najlepszy na dystansie na 50...