Szybkie pożegnanie Piter i Stollar z turniejem w Jassach

Strona głównaTenisSzybkie pożegnanie Piter i Stollar z turniejem w Jassach

Niestety Katarzyna Piter i Fanny Stollar z Węgier nie poszły za ciosem. Jeszcze w sobotę wspólnie sięgnęły po zwycięstwo w turnieju rangi WTA 250 w Budapeszcie. Teraz jednak przegrały już w I rundzie turnieju deblowego w Jassach w Rumunii. Tam musiały uznać wyższość Węgierki Anny Bondar i Serbki Olgi Danilović. Spotkanie zakończyło się po dwóch wyrównanych setach.

Nieudany start Piter i Stollar w Jassach

W ostatnią sobotę Katarzyna Piter i Fanny Stollar osiągnęły duży sukces. Po raz drugi z rzędu triumfowały w turnieju Hungarian Grand Prix rangi WTA 250 w Budapeszcie. Nie miały zbyt wiele czasu na świętowanie. Wszystko dlatego, że zgłosiły się także do turnieju rangi WTA 250 w Jassach w Rumunii. Wydaje się, że zmęczenie trudami ubiegłotygodniowego turnieju wpłynęło na ich dyspozycję, ponieważ odpadły już w I rundzie.

Po drugiej stronie kortu stanęły Anna Bondar z Węgier i Olga Danilović z Serbii. Przed meczem trudno było o wskazanie faworytek do zwycięstwa. Spotkanie od początku było wyrównane. Na przestrzeni całego pierwszego seta nie mieliśmy ani jednego przełamania. Piter i Stollar mogą mówić o niewykorzystanej szansie, ponieważ w 12. gemie miały piłkę setową. Niestety nie udało się jej wygrać. Doszło do tie-breaka. W nim rywalki były skuteczniejsze i wygrały 7:4. Nieco inny przebieg miał drugi set. W siódmym gemie Piter i Stollar przełamały i wyszły na 4:3. Miały szansę na odskoczenie od rywalek. Niestety zabrakło im skuteczności. Kolejne trzy gemy padły łupem Bondar i Danilović i to one cieszą się z awansu do II rundy turnieju rangi WTA 250 w rumuńskim mieście Jassy

Katarzyna Piter (Polska) / Fanny Stollar (Węgry) – Anna Bondar (Węgry) / Olga Danilović (Serbia) 6:7(4), 4:6

Katarzyna Piter zanotuje spadek w rankingu

Słabszy występ w Rumunii sprawi, że Katarzyna Piter zanotuje spadek w rankingu deblowym WTA. Na ten moment wiemy, ze doświadczona Polka straci minimum dziewięć pozycji. W najnowszym notowaniu powinna plasować się w okolicach 90. miejsca na świecie.