Polacy na Wimbledonie 2022. Kogo zobaczymy?

Strona głównaTenisWimbledonPolacy na Wimbledonie 2022. Kogo zobaczymy?

Wimbledon zbliża się wielkimi krokami. Polscy kibice mają przed tym wielkoszlemowym turniejem ogromne nadzieje, dlatego sprawdzamy, kogo z biało-czerwonych będzie można oglądać na londyńskich kortach trawiastych.

Świątek i Hurkacz pewni występu. Kto oprócz nich?

Największe nadzieje kibiców wzbudzają występy Igi Świątek (numer jeden światowego rankingu WTA) oraz Huberta Hurkacza, który zanotował awans na 10. lokatę w rankingu ATP. Eksperci oczekują od nich dobrych występów, a 21-letnią Igę upatrują nawet jako faworytkę do zwycięstwa w trawiastym Wielkim Szlemie. Warto jednak wspomnieć o pozostałych Polakach, którzy zagrają w Londynie. W singlu wystąpią jeszcze Kamil Majchrzak, Magda Linette i Magdalena Fręch.

W eliminacjach brały udział także Maja Chwalińska i Katarzyna Kawa. Tenisistki wygrały trzy spotkania i po raz pierwszy w karierze zagrają w Londynie. Niestety, w pierwszym meczu kwalifikacyjnym odpadł Kacper Żuk.

Biało-czerwoni w deblu

Biało-czerwoni zaprezentują się na Wimbledonie 2022 także w grze podwójnej. Tu obsada jest spora, bo zobaczymy na trawiastych kortach: Magdę Linette, Alicję Rosolską, Katarzynę Piter, Katarzynę Kawę i Magdalenę Fręch. A to nie koniec! Będą jeszcze dwa, polskie duety: Jan Zieliński i Kamil Majchrzak oraz Szymon Wałków i Łukasz Kubot.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Adrianna Sułek wygrywa w Tallinnie i zostaje liderką światowych list

Adrianna Sułek doskonale rozpoczęła halowy sezon w pięcioboju. Młoda Polka wygrała mityng lekkoatletyczny w Tallinie z wynikiem 4702 punkty. Tym samym zawodniczka trenująca na...

Jarosław Lech mistrzem organizacji Levels Fight League

Polski zawodnik MMA Jarosław Lech w świetnym stylu został mistrzem organizacji Levels Fight League. Na gali Levels Fight League 7 w Amsterdamie jednogłośną decyzją...