STS KOD PROMOCYJNY

Szybkie pożegnanie Hurkacza z deblowym Italian Open

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaTenisSzybkie pożegnanie Hurkacza z deblowym Italian Open

Hubert Hurkacz już po pierwszej rundzie zakończył swój udział w turnieju debla rozgrywanym w ramach Italian Open w Rzymie. Polaka grającego w parze z Hiszpanem Alejandro Davidovichem Fokiną pokonali grający z „dziką kartą” Włosi – Andrea Pellegrino i Andrea Vavassori. Mecz zakończył się wynikiem 6:4, 3:6, 10:6 dla reprezentantów gospodarzy.

Zadecydował super tie-break

Hurkacz i Davidovich Fokina stoczyli wyrównany pojedynek ze zgranym włoskim duetem. Pierwsza partia padła co prawda łupem gospodarzy, jednak w drugiej to polsko-hiszpańska para przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę.

O wygranej przesądził super tie-break. Lepiej zaczęli go Polak i Hiszpan, którzy wyszli na prowadzenie 5:3. Od tego momentu jednak przegrali pięć wymian z rzędu i ostatecznie decydująca rozgrywka padła łupem Pellegrino i Vavassoriego.

Warto zaznaczyć, że Hurkacz i Davidovich Fokina grali ze sobą w deblu po raz pierwszy w karierze. Z kolei ich piątkowi rywale to zgrana i często występująca wspólnie para.

Czas na singiel

Nie ulega wątpliwości, że priorytetem dla Huberta Hurkacza w Rzymie jest turniej singlowy. Polak rozpoczyna rywalizację już w sobotę 13 maja. Jego pierwszym rywalem będzie Amerykanin Jeffrey John Wolf.

Tadeusz Olewicz
Tadeusz Olewicz
W czasie studiów prowadził audycję sportową we wrocławskim Uniradio, a także współpracował z portalami DevilPage.pl i Transfery.info. Po studiach przez 3 lata zajmował się copywritingiem na różne tematy szeroko związane z IT.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN ZA GOLA HISZPANII LUB ANGLI W FINALE!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Anglii w finałowym meczu Hiszpania Anglia to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy...

Wydarzenia sportowe w Polsce w 2024. Co odbędzie się nad Wisłą?

Co roku w Polsce organizowane są ważne wydarzenia sportowe o charakterze międzynarodowym. Tak samo będzie w 2024 roku. Już teraz warto zapisać sobie w...