Weronika Falkowska i Katarzyna Kawa w półfinale turnieju deblowego w Cali

Strona głównaTenisWeronika Falkowska i Katarzyna Kawa w półfinale turnieju deblowego w Cali

Polska para deblowa Weronika Falkowska i Katarzyna Kawa wywalczyła awans do półfinału turnieju deblowego WTA 125 w kolumbijskim Cali. Polki stoczyły emocjonujący pojedynek i po trzech setach pokonały Argentynkę Nadię Podoroską oraz Cypryjkę Ralukę Serban. Rozstawione z dwójką biało-czerwone w drodze do finału zmierzą się z Aminą Anszbą z Rosji i Elviną Kalievą ze Stanów Zjednoczonych.

Pierwszy set zgodnie z planem

Przed meczem w roli faworytek stawiano rozstawione z dwójką Polki i pierwszy set potoczył się po ich myśli. Choć już w pierwszym gemie biało-czerwone zostały przełamane, a chwilę później rywalki wyszły na prowadzenie 2:0, to kolejne fragmenty gry były już popisem Weroniki Falkowskiej i Katarzyny Kawy. Tenisistki z Polski złapały odpowiedni rytm i w świetnym stylu wygrały kolejne sześć gemów, dzięki czemu partię zakończyły przekonującym zwycięstwem 6:2

Nieoczekiwane problemy i zwycięstwo w super tie-breaku

Drugi set długo układał się po myśli Weroniki Falkowskiej i Katarzyny Kawy i wydawało się, że bez większych problemów zameldują się w półfinale. Przełamały rywalki i prowadziły już 5:2. Wtedy nieoczekiwanie do głosu doszedł duet z Rosji i Stanów Zjednoczonych. Biało-czerwone złapały zadyszkę, a rywalki wygrały pięć kolejnych gemów i doprowadziły do wyrównania w setach. O awansie do półfinału musiał zadecydować super tie-break

Początek trzeciego seta rozgrywanego do 10. zdobytych punktów to popis Polek. Szybko wyszły na prowadzenie 7:1 i pewnie zmierzały do awansu do najlepszej czwórki turnieju rangi Challenger Copa Oster w Cali w Kolumbii. Chwilę później prowadziły 9:5 i miały cztery piłki meczowe. Nieoczekiwanie przytrafiło im się rozluźnienie i rywalki nie tylko odrobiły straty, ale wyszły na prowadzenie 11:10. Na szczęście Weronika Falkowska i Katarzyna Kawa obroniły piłkę meczową, a chwilę później zakończyły partię 13:11, a cały mecz wygrały 2:1. Dzięki temu zameldowały się w półfinale. Tam zmierzą się z Aminą Anszbą z Rosji oraz Elviną Kalievą ze Stanów Zjednoczonych. Polki będą faworytkami, a spotkanie odbędzie się w piątek 3 lutego około 20:00.

Weronika Falkowska (Polska, 2) / Katarzyna Kawa (Polska, 2) – Nadia Podoroska (Argentyna) / Raluka Serban (Cypr) 6:2, 5:7, 13-11