Weronika Falkowska z tytułem w Andorze. Największy sukces w karierze

Strona głównaTenisWeronika Falkowska z tytułem w Andorze. Największy sukces w karierze

Młoda Weronika Falkowska odniosła największy sukces w dotychczasowej karierze tenisowej. Polka w parze z Hiszpanką Cristiną Bucsą wygrały halowy turniej deblowy rangi WTA 125 w Andorze. Oprócz tego 22-letnia Polka doszła do ćwierćfinału turnieju singlowego. W wielki finale Falkowska i Bucsa w deblu pokonały Rosjanki Anastazję Zacharową oraz Angelinę Gabujewą.

Droga do finału

W turnieju Challenger Credit Andorra Open rangi WTA 125 oglądaliśmy kilka uznanych tenisistek. Ostatecznie w singlu Weronika Falkowska skończyła swoją przygodę na ćwierćfinale, gdzie musiała uznać wyższość faworyzowanej Any Konjuh z Chorwacji, z którą przegrała po trzech wyrównanych setach. Wcześniej Polka niespodziewanie pokonała rozstawioną z piątką Ukrainkę Dajanę Jastremską.

Poza singlem Weronika Falkowska zdecydowała się na udział w turnieju deblowym. Tu stworzyła parę z Hiszpanką Cristiną Bucsą. Rozpoczęły zmagania od ćwierćfinału. Bez gry zameldowały się w półfinale, ponieważ amerykańsko-chińska para Sophie Chang i Shuai Zhang zrezygnowała z gry. W półfinale Polka i Hiszpanka trafiły na wyżej notowane Vivian Heisen z Niemiec oraz Nadię Kiczenok z Ukrainy. Nieoczekiwanie po dwóch szybkich setach do finału awansowały Falkowska i Bucsa.

Dwusetowy finał

Weronika Falkowska i Crisitina Bucsa w wielkim finale mierzyły się z Rosjankami Anastazją Zacharową oraz Angeliną Gabujewą. Nieznacznymi faworytkami wydawały się być rywalki. Bardzo wyrównany przebieg miała pierwsza partia. W pewnym momencie Polka i Hiszpanka przełamały, dzięki czemu wyszły na prowadzenie 4:2. Wydawało się, że wygrają seta, jednak nie wykorzystały dwóch piłek setowych i nastąpiło przełamanie zwrotne. O wszystkim zadecydował tie-break. W nim skuteczniejsze były Falkowska i Bucsa i wygrały 7:4. Drugi set to już prawdziwy popis rozpędzonego polsko-hiszpańskiego duetu. Partia zakończyła się wynikiem 6:1 i Weronika Falkowska odniosła największy sukces w dotychczasowej karierze. Wygrała turniej deblowy rangi WTA 125 w Andorze

Weronika Falkowska (Polska) / Cristina Bucsa (Hiszpania) – Angelina Gabujewa / Anastazja Zacharowa (Rosja) 7:6(4), 6:1